Рада Євросоюзу погодила план щодо підтримки українських біженців, а також країн ЄС, які приймають переважну більшість з них. Він складається з 10 пунктів.
Про це повідомляє Deutsche Welle.
"Цей план передбачає створення платформи ЄС з реєстрації всіх тих, хто прибуває та тих, хто подається на тимчасовий захист", — пояснила єврокомісар з внутрішніх справ Ільва Йоханссон за підсумками позачергового засідання міністрів внутрішніх справ країн ЄС і Шенгенської зони.
Зазначається, що зараз ця реєстрація проходить у межах кожної держави Євросоюзу, без обміну інформацією між національними системами. Також планується розробити заходи з протидії експлуатації українських біженців кримінальними угрупованнями. Крім того, у плані йдеться про прийом дітей, в тому числі тих, які прибули на територію ЄС без дорослих.
Раніше єврокомісарка із внутрішніх справ Йлва Йоганссон повідомила, що з початку російської агресії з України до Євросоюзу прибули 3,8 мільйона біженців, з яких половина — це діти. При цьому вона констатує, що до ЄС прибуває вже менше біженців, ніж раніше. Якщо раніше в пікові дні прибувало понад 200 тисяч людей, то зараз — 40 тисяч.
Війна — усі останні новини
Що відомо
- 27 березня в МВС Німеччини повідомили, що в країні зареєстровано 266 975 біженців з України.
- Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш запропонував укласти угоду між Україною та РФ про гуманітарне перемир'я.
- Президент Польщі Анджей Дуда підписав три законопроєкти, які мають полегшити перебування біженців з України.
- Польща не займатиметься примусовим перерозподілом біженців до інших країн Європейського Союзу та не проситиме у ЄС грошей на їхнє утримання.
- За даними ЮНІСЕФ, близько 1,5 мільйона дітей залишили Україну з початку російського вторгнення.
- Рада Безпеки ООН відхилила запропонований Росією проєкт резолюції про надання "допомоги" та "захист" мирного населення України.
Читайте також
"Це не просто війна. Усе набагато гірше" — Зеленський дав інтерв'ю російським журналістам
Вторгнення Росії в Україну. День 34. Текстовий онлайн
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
Війна на околицях Києва та життя в столиці. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!