Польща не займатиметься примусовим перерозподілом біженців до інших країн Європейського Союзу та не проситиме у ЄС грошей на їхнє утримання.
Про це в інтерв’ю виданню Polska Times заявив віце-прем’єр та лідер правлячої партії Польщі "Право і Справедливість" Ярослав Качинський.
"У нас правило – жодних переїздів. Якщо хтось хоче залишитися тут, він залишається, а коли хоче піти, він іде. Ми нікого не змушуємо щось робити", — зазнчив політик.
За його словами, також Польща не проситиме грошей у Європейського Союзу.
І друге правило – ми не йдемо на прохання. Звичайно, ми відчуваємо, що заслуговуємо на якусь допомогу, але не проситимемо. Ми — країна у чудовому стані, більш ніж утричі багатша, ніж на початку 1990-х років, і більш ніж утричі багатша за Україну, якщо рахувати на душу населення", — підкреслив Качинський.
Він також додав, що його пропозиція про введення миротворців на територію України є цілком законною та відповідає міжнародному праву.
"Ніхто не збирається входити до Росії, миротворча місія перебувала б в Україні за повної згоди української влади. І така місія дуже допомогла б у гуманітарному вимірі, і, чого приховувати, позитивно вплинула б на стратегічну ситуацію в Україні", — підсумував посадовець.
Що відомо
- Президент США Джо Байден повідомив, що Штати готові прийняти до 100 тисяч громадян України, які рятуються від російського військового вторгнення.
- США готують план прискореного переселення вразливих категорій українців, зокрема активістів, журналістів та представників ЛГБТ-спільноти.
- У Канаді запрацювала програма для біженців з України, яка, зокрема, пропонує безкоштовне оформлення візи, надає право на працевлаштування та навчання в країні.
- Європейський Союз не запроваджуватиме обов'язкові квоти на розподіл українських біженців, як це було у випадку з сирійцями. Натомість була створена платформа солідарності для вирішення міграційної кризи.
- Агентство охорони здоров'я ЄС рекомендувало заходи захисту від COVID-19 для українських біженців у центрах прийому.
- За даними ЮНІСЕФ, близько 1,5 мільйона дітей залишили Україну з початку російського вторгнення.
- Понад 3 мільйони українців залишили територію України через вторгнення РФ. Відповідну статистику щодо біженців з України оприлюднили в ООН. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, найбільше українців вирушило до кордону з Польщею — майже 2 мільйони.
- Понад 100 тисяч британців погодились надати житло українським біженцям, повідомив прем'єр Британії Борис Джонсон.
- Президент Польщі Анджей Дуда 13 березня підписав закон, який регламентує умови перебування українських біженців у країні та їхню соціальну підтримку.
- Уряд Греції ухвалив рішення відправити транспорт у Польщу для того, щоб перевезти до себе частину біженців з України.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну. Місяць війни у фото
Місяць війни Росії проти України. Хроніка 24 березня
Я готовий піти на все, якщо моя хода буде з нашим народом — інтерв’ю Зеленського
Russia invades Ukraine — live updates from Suspilne
"Буча, Гостомель, Ірпінь стають другим Донецьким аеропортом". Що відбувається у Київській області
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!