Близько двох тисяч працівників швидких Сан-Франциско носитимуть кільця для визначення температури та інших життєвих показників. Ґаджет має допомогти розпізнавати коронавірус на ранній стадії.
"Мета дослідження - створення алгоритму, який допоможе Університету Каліфорнії у Сан-Франциско ідентифікувати паттерни виникнення, прогресування та відновлення для COVID-19", - зазначають у компанії-розробниці каблучок Oura, передає San Francisco Chronicle.
Авторка проєкту, професорка Ешлі Мейсон з університету Каліфорнії розпочала перше у своєму роді дослідження, яке має визначити появу коронавірусної інфекції на ранніх стадіях та допомогти стримати його поширення.
Для цього вчені використовують "розумні" каблучки Oura Ring. Окрім лікарів, дослідники також звернулися до 150 тисяч користувачів ґаджету з проханням поділитися своїми медичними показниками. Вчені сподіваються, що на основі цієї інформації вони зможуть розробити алгоритм визначення коронавірусу ще до появи симптомів.
"Це допоможе людям самостійно проходити карантин та швидше лікуватися. Це очікується восени і ми маємо підготувати інструменти", - пояснила Мейсон.
У більшості випадків основним симптомом COVID-19 є гарячка. Однак "розумні" каблучки визначають навіть мінімальну зміну температури та пропонують вченим більше додаткових даних. Воно також відслідковує стан тіла під час сну та видає загальну інформацію про здоров'я носія на ранок. Такі дані корисні у випадку людей, які не відчувають симптомів.
Що відомо
- Понад 100 тисяч людей у світі вже змогли перемогти коронавірус.
- Велика Британія запровадила загальнонаціональний карантин.
- У МЗС розповіли, скільки українців лікуються від коронавірусу за кордоном.
- Через підвищені тарифи на додаткові рейси зі Шрі-Ланки більше трьох сотень українців не можуть повернутися додому.
- Уряд увів карантин на три тижні по всій території України до 3 квітня.
- Україна закрила кордони для іноземних громадян та повністю закрила пункти пропуску для пасажирського сполучення на два тижні через поширення коронавірусу у світі.
- Світ вдається до нових заходів, щоб зупинити пандемію коронавірусу.
- Генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) Анхель Гурріа вважає, що економічний шок від спалаху COVID-19 вже перевершив шок від фінансової кризи 2008 року.
- Президент США Дональд Трамп розпорядився залучити Національну гвардію для допомоги у стриманні коронавірусу.
- Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила епідемію вірусу COVID-19 пандемією.
- Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.