Економічні наслідки коронавірусу вже перевершили кризу 2008 року — генсек ОЕСР

Економічні наслідки коронавірусу вже перевершили кризу 2008 року — генсек ОЕСР

Економічні наслідки коронавірусу вже перевершили кризу 2008 року — генсек ОЕСР

Світова економіка потерпатиме роками, а економічний шок від спалаху COVID-19 вже перевершив шок від фінансової кризи 2008 року або терактів 11 вересня 2001 року, вважає генеральний секретар Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD) Анхель Гурріа.

Таку думку він висловив в інтерв'ю BBC.

На думку генсека, нещодавнє попередження про можливу втрату 1,5% світового економічного зростання виглядало занадто оптимістично. Незважаючи на те, що кількість втрачених робочих місць і компаній, які зазнають банкрутства, досі лишається невизначеною, країни світу матимуть справу з економічними наслідками "на роки вперед", а найбільші економіки світу зазнаватимуть рецесії щонайменше кілька місяців.

"Причина в тому, що ми не знаємо, скільки часу знадобиться, щоб позбутись безробіття, тому що ми не знаємо, скільки людей в результаті втратять роботу. Ми також не знаємо, скільки знадобиться часу, щоб допомогти сотням тисяч малих і середніх підприємств, які вже потерпають", — зазначив Гурріа.

Читайте також: Коронавірус економіки. Чи дійсно світ спіткає нова фінансова криза та як це вплине на Україну

За його словами, світова економіка потребуватиме років, щоб оговтатись від пандемії коронавірусу.

Крім того, Гурріа наголосив, що відновлення світової економіки після спричиненої пандемією кризи не буде швидким, а вважати, ніби країни зможуть швидко подолати економічні наслідки спалаху, означає "видавати бажане за дійсне".

На думку економіста, заходи, яких потребуватимуть країни, можна порівняти з "планом Маршалла", який допоміг реконструювати економіку Європи після Другої світової війни.

Що відомо

  • Президент США Дональд Трамп розпорядився залучити Національну гвардію для допомоги у стриманні коронавірусу.
  • Американські автогіганти Ford, General Motors і Tesla вироблятимуть апарати штучної вентиляції легенів та іншого медичного обладнання, необхідні для боротьби з коронавірусом.
  • 21 березня компанія Google повідомила, що запустила сайт, орієнтований на США, з інформацією про коронавірусні вказівки та тестування.
  • Світ вдається до нових заходів, щоб зупинити пандемію коронавірусу.
  • Наразі в усіх країнах Євросоюзу зафіксовані випадки інфікування на коронавірус. Останньою країною, де виявили хворих, став Кіпр.
  • Китайські вчені визначили, що 80% хворих на коронавірус мають слабкі симптоми та одужують.
  • Україна закрила кордони для іноземних громадян та повністю закрила пункти пропуску для пасажирського сполучення на два тижні через поширення коронавірусу у світі.
  • Уряд увів карантин на три тижні по всій території України до 3 квітня.

Вибір редакції

На початок