На Тернопільщині коронавірус виявили у священника, в якого велика сім'я (оновлено)

На Тернопільщині коронавірус виявили у священника, в якого велика сім'я (оновлено)

На Тернопільщині коронавірус виявили у священника, в якого велика сім'я (оновлено)

На Тернопільщині обласний лабораторний центр діагностував COVID-19. Про це Суспільному повідомив лікар-епідеміолог цього центру Володимир Паничев.

За його словами, результати аналізів додатково відправлять до Києва на підтвердження.

«Хворий перебуває в боксованій палаті інфекційного відділення лікарні швидкої допомоги. Він у нормальному стані. Його лікують, йде на виздоровлення. Вночі обстежені п'ятеро членів сім'ї, о 4-й годині поступив матеріал від них, результати ще отримуємо. Починаємо працювати з органами влади і священнослужителями, збираємо контакти, того що контактів буде дуже багато, і по родині, і по роботі, і по дружніх стосунках. Чоловік за кордон не їздив. Будемо проводити дезінфекцію у «вогнищах». Обмеження руху в Заліщицькому районі і поза ним. Ми працюємо цілодобово. Зараз будемо збирати техногенну комісію в ОДА. Заліщицьку лікарню звільнили від хворих, в смт. Товсте також. На місці працюють епідеміологи районного відділу та сімейні. Встановлюють контакти. Працюють в ізоляційних костюмах», - про це Суспільному розповіла головна санітарна лікарка області Оксана Чайчук

На сторінці у Facebook Тернопільського штабу для боротьби з коронавірусом повідомляють, що COVID-19 виявили в жителя Заліщиків 1963 року народження.

За даними Тернопільської ОДА, хворим виявився священнослужитель, у якого велика сім'я.

"Лікарі оцінюють його стан як середньої важкості. Чоловіку надається симптоматичне лікування. Встановлюються контактні особи. Їм буде рекомендовано самоізоляцію", – вказано у повідомленні.

З 00:00 21 березня на території Тернопільської області буде введено режим надзвичайної ситуації. Для жителів Заліщицького району та сусідніх районів посилять обмеження в пересуванні. На виїздах із районного центру будуть встановлені поліцейські пости. Правоохоронці проводитимуть скрінінг.

Голова Тернопільської облдержадміністрації Володимир Труш:

"Сьогодні керівники області та міста об'єднались, аби діяти спільно. Лише скоординовані дії дадуть змогу максимально швидко протидіяти поширенню коронавірусної інфекції".

Начальник управління охорони здоров'я Володимир Богайчук:

"Загальний стан 57-річного хворого на COVID-19 задовільний. Він госпіталізований в інфекційну лікарню швидкої допомоги. Загалом в області 400 людей на самоізоляції".

Головна санітарна лікарка області, виконувачка обов'язків керівника Тернопільського ОЛЦ Оксана Чайчук:

"19-го березня до Тернопільського обласного лабораторного центру поступило термінове повідомлення, що в чоловіка зі Заліщицького району підозра на COVID-19, сьогодні (20-го березня) ОЛЦ методом полімеразно-ланцюгової реакції підтвердив діагноз. Нині фахівці розділяють контактних осіб на ближніх, дальніх, пов’язаних з професійною діяльністю та з родинного кола. Будуть проведені профілактичні роботи в епіцентрі хвороби. Дезінфікують будинок хворого та робоче місце".

Начальник Нацполіції області Олександр Богомол:

"Поліція контролюватиме дотримання вимог карантину. Встановлять контрольні пости. Контролюватимуть трафік. За порушення правил карантину – штраф. У випадку, якщо людина, яка перебуває в ізоляції, порушить правила і заразить людей коронавірусом, її притягнуть до кримінальної відповідальності".

Начальник управління ДСНС в області Віктор Маслей:

"У зв’язку зі запровадженням в Тернопільській області режиму надзвичайної ситуації в краї буде проводитися санітарна обробка вулиць, приміщень і транспорту, які знаходяться в карантинній зоні".

Що відомо:

На початок