Підозрюваний у вимаганні хабаря депутат Тернопільської райради склав повноваження

Підозрюваний у вимаганні хабаря депутат Тернопільської райради склав повноваження

Підозрюваний у вимаганні хабаря депутат Тернопільської районної ради Володимир Тимчій склав повноваження.

Про це телефоном Суспільному повідомив голова районної ради Віктор Козорог.

За його словами, це питання розглянули на сесії, яка відбулася сьогодні, 10 листопада. Присутні депутати підтримали його одноголосно — 34 "За".

"До початку засідання надійшла заява від депутата районної ради про складення повноважень. Відповідно, це питання було включене в порядок денний сесії і набрало необхідну кількість голосів. Для того, щоб вірне рішення було прийнято. Відповідно, за це рішення проголосували всі присутні, відповідно, депутатські повноваження Тимчія Володимира були припинені. Політична партія, від якої він був депутатом, подасть відповідне звернення у ЦВК, територіальна виборча комісія буде розглядати, про заміщення депутата наступного за списком".

Щоб отримати коментар щодо цієї ситуації, кореспонденти Суспільного телефонували до Володимира Тимчія. Він сказав, що в інтересах слідства давати коментарі не може. У Великоберезовицькій селищній раді повідомили, що заступник голови Володимир Тимчій зараз у відпустці.

8 листопада Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила про підозру в отриманні хабаря депутату Тернопільської районної ради Володимиру Тимчію, який за сумісництвом є заступником голови Великоберезовицької громади. Також про підозри повідомили адвокату та керівнику аграрного підприємства. Про це тоді телефоном розповіла речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

"У межах досудового розслідування встановлено, що керівник одного з аграрних підприємств Тернопільської області намагався провести продаж підприємства та належних йому земельних ділянок, однак між ним та місцевим самоврядуванням виник судовий спір щодо права власності на землю. За розв'язання питання на свою користь аграрій підбурив потенційного покупця до надання 20 тисяч доларів США неправомірної вигоди судді Господарського суду Тернопільської області за прийняття рішення на його користь, а ще 300 тисяч доларів США — депутату райради, який за сумісництвом є заступником керівника однієї з ОТГ Тернопільської області, та адвокату за не перешкоджання в оформленні права власності та відмову від оскарження рішення суду. Саме ці кошти нібито за свої "послуги" і почали згодом вимагати вказані особи".

Власник приватного аграрного підприємства "Онікс" Орест Самотяга, якому повідомили про підозру, ситуацію телефоном прокоментував так:

"Проводиться переслідування мене та наближених людей, які допомагають мені, затягнути в корупційну схему та планується "віджати" задаром приватне підприємство. Якщо не так, то через суди, через арешти спонукати мене відмовитися від свого підприємства повністю. Я нікому не дававгрошей, я нів кого не брав грошей, якщо потрібно, хай суд вирішить. Але безпідставно мене вплутувати в таке болото у моїх 69 років, то я не дозволю, я зумію себе захистити".

Також кореспонденти Суспільного телефонували і до юриста Ростислава Лукашова, якому оголосили про підозру, він сказав, що наразі ситуацію не коментуватиме.

На початок