Федеральний уряд Німеччини 26 лютого схвалив постачання Україні 400 одиниць протитанкового озброєння свого виробництва, що перебувають у Нідерландах. Берлін уперше дозволив експорт летального озброєння Києву.
Про це повідомляє DPA.
До вторгнення Німеччина послідовно відмовлялася надавати летальну зброю Україні та дозволяти експорт німецької зброї іншим державам.
За інформацією The Wall Street Journal, у грудні 2021 року Німеччина відмовилась надати Естонії дозвіл на передачу Україні 122-міліметрових гармат Д-30.
Своєю чергою міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт вважала, що на тлі російської загрози важливо підтримувати економічну стабільність Києва.
Читайте також: ЗМІ: Німеччина погодилася від’єднати Росію від SWIFT. Процедуру розпочато
Санкції проти Кремля
22 лютого президент США Джозеф Байден оголосив про перший пакет нових санкцій проти Росії. Йшлося про запровадження обмежень проти фінансових інституцій Росії та блокування сертифікації газогону "Північний потік-2".
24 лютого Байден заявив про запровадження нового пакету санкцій проти Росії. Зокрема, йдеться про експортні обмеження та санкції на експорт високотехнологічної продукції до РФ. Також розширено перелік підсанкційних російських банків та осіб.
А 25 лютого США офіційно оголосили про запровадження санкцій проти президента Росії Володимира Путіна через російське вторгнення в Україну. Окрім США, санкції проти Путіна і Лаврова запровадили Велика Британія і Європейський Союз. Про аналогічні обмеження вже оголосила Канада.
Міністерка закордонних справ Австралії Меріс Пейн анонсувала санкції проти Росії через вторгнення в Україну. Вони стосуватимуться президента РФ Володимира Путіна, міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова і 339 російських депутатів та восьми російських олігархів.
Південна Корея теж вирішила долучитися до міжнародних санкцій проти Росії через повномасштабне вторгнення в Україну.
Читайте також: Хакери атакували сайти Кремля, "Роскомнадзора" і, ймовірно, зламали російські телеканали
Що відомо
- Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін виступив з екстреним зверненням до громадян, в якому повідомив про рішення щодо початку військової операції на Донбасі. Президент Володимир Зеленський оголосив про запровадження воєнного стану по всій Україні. Верховна рада проголосувала за запровадження воєнного стану.
- Станом на ранок 26 лютого російські війська продовжують завдавати ударів з усіх напрямків практично по всіх великих містах України та завдавати шкоди громадянській інфраструктурі. Але ситуація в країні контрольована.
- Станом на ранок 26 лютого вбито понад 3500 російських військових, ще 200 — полонені, повідомив радник очільника Офісу президента Михайло Подоляк.
- Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заперечив твердження речника держави-агресора Дмитра Пєскова про відмову України від переговорів. За його словами, Росія наразі висунула "неприйнятні умови та ультиматуми".
Читайте також
Обстріли й спроба прориву на Київ. Вторгнення РФ, день третій. Онлайн
Росію відключають від SWIFT: чому це важливо і наскільки серйозно для її економіки
Туреччина закриває Чорне море для російських кораблів. Чим це загрожує РФ
Увесь світ проти ПутінаVol.2. Кім Кардаш’ян, Гаррі Каспаров, Елайджа Вуд та інші підтримують Україну
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!