"Просто не можу дома сидіти", — закарпатці записуються до центрів тероборони

"Просто не можу дома сидіти", — закарпатці записуються до центрів тероборони

"Просто не можу дома сидіти", — закарпатці записуються до центрів тероборони
Руслана Гостюк/ Суспільне

Закарпатці другий день поспіль записуються до лав територіальної оборони. Журналістка Суспільного поспілкувалася з тими краянами, які з власного бажання прийшли до Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки

Василь Пічкар прийшов записатися до територіальної оборони. "Я не можу бути вдома, як то? Я вже третій день ходжу. Спочатку хотів записатися за контрактом, але вік уже не той. У тероборону пішов і все", — каже чоловік.

За день близько 200 добровольців записалися до тероборони на Закарпатті
Руслана Гостюк/ Суспільне

Прийшла до терцентру і ужгородка Ганна Штефанюк. Жінка розповіла: "Я сиджу вдома, і в мене голова йде обертом від тих всіх подій, які відбуваються. Я не можу так сидіти, я хочу бути корисною, тому я тут. Тут чекаємо в черзі".

Записатися в тероборону прийшов і Андрій Мазуркевич. Чоловік 25 років служив у правоохоронних органах. "Сьогодні бачив десь людей 10, може, більше із знайомих моїх, що разом служили, офіцери, є і бойові. Просто не можу дома сидіти і все", — пояснив чоловік.

Начальник пресслужби Закарпатського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Акімов каже: охочі до терцентру приходять за власним бажанням.

"Тобто вони самі, дізнавшись про закон "Про загальну мобілізацію", вирішили добровільно долучитися до лав Збройних Сил України. У цілому вікова категорія різна: від 20 і 50-ти років. У нас мобілізаційна настанова дозволяє з 18 до 60 років людей призивати за мобілізацією. Скажу так: напевно, середній вік людей, які приходять, буде 35-45 років. На сьогодні процедура максимально спрощена. Для того, щоб вступити до Збройних Сил України, треба з собою мати лише паспорт та ідентифікаційний код", — наголосив очільник пресслужби.

За словами Андрія Акімова, усіх, хто звернувся до тероборони, забезпечать формою та зброєю. Військкомат працює цілодобово.

Що відомо:

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram

На початок