МОЗ скоротило терміни лікування COVID-19

МОЗ скоротило терміни лікування COVID-19

МОЗ скоротило терміни лікування COVID-19

Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до наказу № 722 та скоротило тривалість амбулаторно-поліклінічного та стаціонарного лікування COVID-19.

Про це повідомляє сайт МОЗ.

Раніше пацієнт мав перебувати на лікуванні 10 днів від дати появи симптомів або від дати здачі тесту на COVID-19. Повторне тестування також проводилося не раніше ніж через 10 днів від часу появи симптомів чи першого позитивного тесту.

Відтепер повторне тестування на наявність COVID-19 можна проводити через 5 днів від дати появи симптомів або отримання позитивного результату ПЛР-тесту.

Якщо людина отримала негативний ПЛР-тест та не має симптомів захворювання, то самоізоляцію можна завершувати.

"Також самоізоляцію можна завершувати за умови відсутності симптомів захворювання через 5 днів від дати їх появи або від дати отримання позитивного результату тестування", — сказано в повідомленні.

Крім цього, змінено вимоги до повторного проведення тестування. Тепер підтвердженим вважається випадок COVID-19 без наявності симптомів, але який був підтверджений експрес-тестом на антиген. Основна умова – контакт із підтвердженим випадком COVID-19.

Раніше підтвердження експрес-тестами було достатньо лише для осіб, у яких були наявні симптоми COVID-19. Для безсимптомних хворих необхідно було підтвердження ПЛР-методом.

Також змінами до наказу змінили правила відстеження контактів випадків COVID-19. В умовах "червоного" рівня епідемічної небезпеки тепер будуть відстежуватися лише контакти високого ризику інфікування та тяжких наслідків захворювання. Контактами високого ризику вважатимуться члени сім'ї інфікованого, вразливі контактні особи за станом здоров’я, а також особи, які перебувають у закритих приміщеннях із високим ступенем ризику, як-от лікарні та установи довготривалого догляду.

Вакциновані люди та ті, хто отримав бустерну дозу, вважатимуться контактами низького ризику.

Що відомо

  • За добу 6 лютого в Україні виявили 23 378 підтверджених випадків COVID-19
  • Міністерство охорони здоров'я очікує збільшення кількості захворювань на коронавірус до 40-60 тисяч випадків на добу.
  • Міністерство охорони здоров’я впровадило нові сертифікати вакцинації, які будуть доступними після бустерного щеплення від COVID-19.
  • Для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус, до лікарень доставлено "Ремдисивір" та "Тоцилізумаб". Окрім того, вже готовий договорі на поставно 300 тисяч курсів "Молнупіравіру".

Читайте також

Терміни самоізоляції при захворюванні на COVID-19 скоротили до 5 днів — МОЗ

Україна знову "червоніє". Коли кількість хворих на COVID-19 почне зменшуватися — пояснює експерт

Перші ліки проти COVID-19 в Україні: що необхідно знати про "Молнупіравір"

Підписуйтесь на розсилку Суспільного головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок