Локдауни — неефективні, а навпаки спричиняють економічні та соціальні проблеми — дослідження

Локдауни — неефективні, а навпаки спричиняють економічні та соціальні проблеми — дослідження

Локдауни — неефективні, а навпаки спричиняють економічні та соціальні проблеми — дослідження
ФОТО: zik.ua

Локдауни виявилися неефективними у боротьбі з пандемією, а навпаки погано впливають на економіку та сприяють зростанню соціальних проблем. До таких висновків дійшли вчені з Університету Хопкінса, пише The Washington Times.

"Ми не знайшли доказів того, що локдауни, закриття шкіл та кордонів, обмеження пересування вплинули на показники смертності від COVID-19. Однак ці обмеження сприяли зниженню економічної активності та зростанню безробіття, викликали політичні протести, сприяли зростанню випадків домашнього насильства та підірвали принципи ліберальної демократії", – резюмували за результати дослідження учені.

Відповідно до їх метааналізу, оголошені на початку 2020 року локдауни в США та Європі знизили кількість смертей від коронавірусу на 0,2%.

Попри загальні висновки свого дослідження вчені відзначили деякі докази того, що закриття деяких видів публічних закладів допомогло зменшити смертність.

"Здається, закриття неважливих підприємств мало певний ефект (зменшення смертності від COVID-19 на 10,6%), що, ймовірно, було пов’язано із закриттям барів", – сказали учені.

Що відомо

  • За добу 1 лютого в Україні виявили 35 014 нових випадків захворювання на коронавірус. Серед нових хворих 4190 дітей та 970 медиків.
  • Станом на ранок 1 лютого українські медики виявили 30 768 нових випадків COVID-19, через ускладнення хвороби померли 192 людини.
  • Міністерство охорони здоров'я очікує збільшення кількості захворювань на коронавірус до 40-60 тисяч випадків на добу.
  • Міністерство охорони здоров’я впровадило нові сертифікати вакцинації, які будуть доступними після бустерного щеплення від COVID-19.
  • Для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус, до лікарень доставлено "Ремдисивір" та "Тоцилізумаб". Окрім того, вже готовий договорі на поставно 300 тисяч курсів "Молнупіравіру".

Читайте також

"Пандемія — це війна". Лікар про нову хвилю коронавірусу, "Омікрон" і вакцинацію

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок