У Києві оголосили конкурс на створення артоб’єкта, присвяченого борщу

У Києві оголосили конкурс на створення артоб’єкта, присвяченого борщу

У Києві оголосили конкурс на створення артоб’єкта, присвяченого борщу Pixabay

Шеф-кухар Євген Клопотенко спільно з Київською міською радою оголосили відкритий конкурс серед професійних митців на створення та встановлення у столиці інноваційного артоб’єкта, присвяченого борщу.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Київради.

Запропонований митцями об’єкт може бути скульптурою, скульптурною інсталяцією, світловою інсталяцією, мультимедійною інсталяцією, лендартом, звуковою інсталяцією тощо. Артоб'єкт повинен бути висотою до 3,5 метрів.

Мета створення артоб’єкта – популяризація борщу не лише як невід’ємної страви національної кухні, але й частини української культурної спадщини та маркеру національної ідентичності.

"Популяризувати борщ як українську страву можна традиційно через приготування, а можна і шляхом встановлення мистецького об’єкта в публічному просторі міста. Ми шукаємо креативне прочитання української кулінарної традиції на прикладі борщу, тому звертаємося до сучасних митців та запрошуємо представити своє бачення артоб’єкта", – розповів ініціатор ідеї Клопотенко.

Як повідомив заступник міського голови-секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, "артоб’єкт має бути створено з урахуванням інноваційних архітектурних рішень, світових скульптурних тенденцій та неповторного креативного задуму".

За його словами, у Київраді підтримують збереження нематеріальної культурної спадщини українського народу. А "пріоритетним напрямом впровадження культурної політики є сприяння актуалізації та популяризації національного надбання".

"Задля того, щоб приваблювати більшу кількість іноземних відвідувачів ми розвиваємо гастротуризм. Саме тому плануємо встановити сучасний артоб’єкт з метою увіковічення української національної страви та створення першого в Україні неповторного публічного простору для відвідування", – сказав Бондаренко.

Артоб’єкт планують виготовити за кошти меценатів і встановити у Києві у серпні-вересні 2022 року. Загальна вартість об’єкта має не перевищувати 270 тисяч грн.

До конкурсу запрошуються професійні митці, громадяни України. Для участі необхідно заповнити електронну форму. Заявки прийматимуть до 28 лютого 2022 року включно. З деталями конкурсу можна ознайомитися за посиланням.

Що відомо

  • У грудні 2020 року в Міністерстві культури й інформаційної політики повідомили, що хоче ініціювати внесення борщу до культурної спадщини ЮНЕСКО. А у березні 2021 року Мінкультури направило до офісу ЮНЕСКО в Парижі досьє на борщ.
  • Український борщ опинився у списку 20 найсмачніших супів у світі за версією американського видання СNN.
  • Етнографиня з полтавського селища Опішні Олена Щербань започаткувала фестиваль борщу та відкрила музей цієї страви.
  • Відомий французький рейтинг ресторанів Michelin у пресрелізі гастрогіду московськими ресторанами назвав український борщ стравою російської кухні. Після втручання дипломатів представники компанії вибачились і виправили помилку.

Читайте також: День українського борщу: у чому унікальність цієї страви. Пояснює етнографиня

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад