Акція ФОПів: під Радою стались сутички, "SaveФОП" оголосили про безстрокову акцію

Акція ФОПів: під Радою стались сутички, "SaveФОП" оголосили про безстрокову акцію

Доповнено
Акція ФОПів: під Радою стались сутички, "SaveФОП" оголосили про безстрокову акцію
Фото: Анна Хорошун, Суспільне

Під будівлею Верховної ради 25 січня сталась сутичка між учасниками акції "SaveФОП" та правоохоронцями, передає кореспондентка Суспільного. Під час протесту демонстранти прорвали огорожу навколо парламенту. Поліція застосувала сльозогінний газ. Учасники акції заявили про безстроковий протест, вони планують продовжити акцію завтра, 26 січня.

Оновлення: У пресслужбі поліції Києва Суспільному повідомили, що 18 поліцейських та 3 учасників акції отримали тілесні ушкодження різного ступеню тяжкості. "Окрім того у мережі інтернет поширилась інформація про те, що один із мітингувальників помер. Вказана інформація не відповідає дійсності. Повідомляємо, що чоловіку, якому стало погано, поліцейські надали першу медичну допомогу", – додали в поліції.

Зі сцени учасники акції заявили, що 19 людей затримали, за них внесли штраф і всіх відпустили.

"Серед наших мітингувальників дуже багато отримали побої. Частина людей поїхали знімати побої. Тому, що ми без зброї, а проти нас застосовували дубинки, сльозогінний газ. Особисто мене зі сцени намагалися скинути ті беркутівці", – заявила Галина Капітон, учасниця акції з Черкас.

Акція ФОПів: під Радою стались сутички, "SaveФОП" оголосили про безстрокову акцію
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

Учасники акції "SaveФОП" протестують проти "тотальної фіскалізації" з гаслами "Владо, приймайМітингувальники закликають Верховну раду ухвалити законопроєкти №5866 (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо створення умов для розвитку фізичних осіб-підприємців та підвищення прозорості їхньої діяльності), та 5866-1 (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощення ведення господарської діяльності, підвищення її прозорості та створення умов для розвитку малого бізнесу)., або йди геть!". Після штовханини поліція відтіснила мітингарів, вони продовжили виступи зі сцени.

Акція ФОПів: під Радою стались сутички, "SaveФОП" оголосили про безстрокову акцію
Фото: Єлизавета Серватинська / Суспільне

"Підприємницька спільнота оголосила безстроковий мітинг. До вирішення нашого питання. Ми вимагаємо прийняти законопроєкт 5866 або альтернативний для збереження спрощеної системи оподаткування" , – зазначила учасниця акції зі Львова Інна Романцова.

Читайте також: "Я вимушена бути і прибиральницею, і директором": як ФОПи живуть за новими правилами
Учасники акції руху "SaveФОП" прорвали паркан біля будівлі Верховної ради
Учасники акції руху "SaveФОП" прорвали паркан біля будівлі Верховної ради. Фото: Вікторія Хорошун, Суспільне

"Ми були на сцені, коли поліцейські вирвалися на сцену і почали давити нас. Я з ними спілкувався, кажу, кого ви давите? Якщо ми зі сцени починаємо розповідати, це їм не подобається. Рвали сцену. Можна їх за знищення майна притягнути", — розповів Суспільному Сергій Рибак, учасник акції з Батурина.

Учасник акції з Ніжина Павло повідомив, що поліція використовувала сльозогінний газ.

"Ми пробували пробратися (до Ради - ред.) майже біля самих дверей. Нам забризкали очі й намагалися дотягнути до машини. Нас було чоловік 15, нас оточили. І бризнули в очі. Вони витягли мене, дотягли до машини і як тільки вони відволіклися, я пішов. При мені забрав в машину 4 людини й за мною ще 3 було", — розповів Павло.

За його словами, мітингувальники намагалися потрапити до Ради заради переговорів: "Хотіли зробити коридор. запропонували 8 осіб на переговори, щоб вони могли пройти і сісти за стіл переговорів".

Мітингувальники закликають Верховну раду ухвалити законопроєкти №5866 (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо створення умов для розвитку фізичних осіб-підприємців та підвищення прозорості їхньої діяльності), та 5866-1 (про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощення ведення господарської діяльності, підвищення її прозорості та створення умов для розвитку малого бізнесу).

Акції руху "SaveФОП" тривають з минулого року. Учасники руху вимагають зменшення фінансового навантаження на малий та середній бізнес шляхом продовження для приватних підприємців спрощеної системи оподаткування.

Читайте також: "У мене купують три саморізи на гривню". ФОПи під Радою вимагають скасування касових апаратів

Учасники акції руху "SaveФОП" прорвали паркан біля будівлі Верховної Ради
Протест руху "SaveФОП" прорвали паркан біля будівлі Верховної Ради. Фото: Анна Хорошун, Суспільне

Що відомо

  • З 2022 року набрав чинності закон про обов'язкове використання касових апаратів для ФОПів. Підприємець може самостійно вибрати тип касового апарату. Він може бути апаратним РРО чи програмним.
  • Класичні РРО коштують від 4 до 20 тисяч гривень, а їхнє обслуговування щомісяця вартує 200-300 грн. Натомість програмні РРО (ПРРО) — безкоштовні. Це програми для телефона, планшета чи комп'ютера. А їхнє щомісячне обслуговування коштує до 200 грн. Зареєструвати його простіше — через кабінет платника податків.
  • У випадку невикористання РРО передбачені штрафи. Пеня за першу незаконну розрахунково-касову операцію відповідатиме сумі чека, друга та наступні складатимуть 150% від суми чека.
  • Ця норма не стосується фізосіб-підприємців, які не проводять розрахункові операції. Тобто бізнес, який отримує оплату лише у вигляді банківського переказу за реквізитами, може працювати без фіскалізації.

Читайте також

В Україні — майже 2 млн ФОПів. Це найбільше за останні 5 років — Опендатабот

Програмні реєстратори та касові апарати для ФОПів: чиновник з Кабміну пояснив переваги

Засіб боротьби з тіньовою економікою чи тиск на бізнес. Експерт про касові апарати

Застосування касових апаратів: кому з ФОПів не потрібні РРО

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок