Відтермінування РРО не буде. На позачергове засідання Ради зібралися близько 100 нардепів

Відтермінування РРО не буде. На позачергове засідання Ради зібралися близько 100 нардепів

Доповнено
Відтермінування РРО не буде. На позачергове засідання Ради зібралися близько 100 нардепів
. Фото: УНІАН

Верховна рада не змогла зібрати більшість депутатів необхідну для ухвалення законопроєкту щодо відтермінування строків розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку № 6376. 17 грудня зранку спікер Руслан Стефанчук підписав розпорядження про позачергового пленарного засідання заради розгляду цього питання.

Що планували відтермінувати

17 грудня — останній пленарний день роботи Верховної ради у 2021 році. Напередодні, 15 та 16 грудня в парламенті збирали голоси за проведення позачергового засідання на якому планували розглянути одне питання — проєкт закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо відтермінування строків розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку) (реєстр. № 6376). За регламентом, позачергове засідання призначає голова Верховної ради на вимогу 155 народних депутатів.

Станом на ранок 17 грудня, 155 підписів було зібрано, а спікер підписав відповідне розпорядження. Але за фактом на позачергове засідання зібралися близько 100 депутатів, тоді як для ухвалення рішення необхідно мінімум 226 голосів.

Відтермінування РРО не буде. На позачергове засідання Ради зібралися всього 98 нардепів: що відомо
На позачергове засідання Ради зібралися всього 98 нардепів. Скріншот, Суспільне

Ініціаторка позачергового засідання, нардепка Ганна Скороход ("За майбутнє") заявила, що це — "ганьба перед підприємцями".

"Це справжня ганьба перед підприємцями та перед людьми, які стоять під ВР, які спеціально приїхали для того, щоб відстояти свої інтереси. Колеги, у нас просто розвалюється держава, якщо ви не можете зібратися на засідання, про що можна говорити? Мене, як дівчинку, ганяли декілька днів з підписними листами, нарешті все було зроблено, і не з’явитися на засідання — це ганьба!", — наголосила Скороход.

Вона додала, що для підприємців в селах впровадження РРО буде рівноцінно закриттю: "Якщо люди кажуть, ми не зможемо працювати, там мобільного зв’язку немає, про який інтернет і РРО говорити, якщо люди досі користуються борговими книгами, від зарплати до зарплати".

Після виступів депутатів, перший віцеспікер Олександр Корнієнко поставив на голосування питання включення до порядку денного законопроєкту про відтермінування РРО, але за це проголосували всього 102 нардепи.

"Це питання не може бути включене до порядку денного сесії й розглянуте", — підсумував Корнієнко.

Що відбувається під Радою

Водночас під Радою зібрався мітинг підприємців, які вимагали відтермінування РРО, яке заплановано на січень 2022 року.

Відтермінування РРО не буде. На позачергове засідання Ради зібралися всього 98 нардепів: що відомо
Мітинг під будівлею ВР. Фото: Роксолана Бичай, Суспільне

Фото та відео з мітингу під Радою опублікував у Telegram нардеп Олексій Гончаренко ("Європейська солідарність").

Відтермінування РРО не буде. На позачергове засідання Ради зібралися близько 100 нардепів
Під Радою підприємці запалили фаєри. Фото: Олексій Гончаренко / Telegram

Зазначимо, що аналогічне рішення Рада ухвалювала напередодні минулого Нового року, коли в цілому підтримала законопроєкт №4439-д щодо відтермінування обов’язкового застосування касових апаратів фізичними особами-підприємцями. Тоді мова йшла про відтермінування до 1 січня 2022 року обов'язкового застосування касових апаратів для фізичних осіб-підприємців, що є платниками єдиного податку другої-четвертої груп.

Що відомо

  • З 1 січня 2022 року у силу вступають норми законодавства щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій — касових апаратів. Спершу РРО вимагатимуть лише у представників ІІ та ІІІ груп спрощеної системи оподаткування. Це фізичні особи малого та середнього бізнесу, з оборотом до 3 мільйонів гривень на місяць, з не більш як 20 найманими працівниками.
  • Правила не стосуватимуться тих, хто отримує кошти у вигляді готівки, жетонів, талонів, розрахунків із банківських карток чи інших платіжних систем. Також ці правила не поширюватимуться на тих, хто використовує спрощену систему оподаткування у трудових відносинах. В Україні дозволені класичні та програмні апарати.
  • Чимало ФОПів скаржаться на такі нововведення. За словами представників малого бізнесу, штрафні санкції будуть непосильними, і закон не спрощує, а ускладнює ведення бізнесу.

Читайте також

"Війна проти касових апаратів". Експерт прокоментував примусову фіскалізацію підприємців

80% українців вважають фіскальний чек захистом своїх прав

Протестів можна було уникнути. Експерт прокоментував "примусову фіскалізацію" підприємців

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок