В Україні — майже 2 млн ФОПів. Це найбільше за останні 5 років — Опендатабот

В Україні — майже 2 млн ФОПів. Це найбільше за останні 5 років — Опендатабот

В Україні — майже 2 млн ФОПів. Це найбільше за останні 5 років — Опендатабот
Влада Прізова / Суспільне

В Україні зафіксували рекордне зростання кількості ФОПів за останні кілька років. За 11 місяців 2021 року кількість приватних підприємців збільшилась на 85 тисяч і досягла майже 2 мільйонів. Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот. Це найбільші показники за останні 5 років.

Після закриття “сплячих фопів” у 2016-2017 роках кількість ФОПів регулярно зростає. Темп реєстрацій нових підприємців перекривав закриття старих ФОПів навіть під час карантинних локдаунів та протестних рухів, спрямованих проти запровадження касових апаратів та інших заходів фіскалізації, повідомляє Опендатабот.

У 2020 році ФОПи перерахували до бюджету країни податків на суму 52,5 млрд гривень.

Що відомо

  • З 1 січня 2022 року у силу вступають норми законодавства щодо розширення сфери застосування реєстраторів розрахункових операцій — касових апаратів. Спершу РРО вимагатимуть лише у представників ІІ та ІІІ груп спрощеної системи оподаткування. Це фізичні особи малого та середнього бізнесу, з оборотом до 3 мільйонів гривень на місяць, з не більш як 20 найманими працівниками.
  • Правила не стосуватимуться тих, хто отримує кошти у вигляді готівки, жетонів, талонів, розрахунків із банківських карток чи інших платіжних систем. Також ці правила не поширюватимуться на тих, хто використовує спрощену систему оподаткування у трудових відносинах. В Україні дозволені класичні та програмні апарати.
  • Чимало ФОПів скаржаться на такі нововведення. За словами представників малого бізнесу, штрафні санкції будуть непосильними, і закон не спрощує, а ускладнює ведення бізнесу.
  • Верховна рада не змогла зібрати більшість депутатів необхідну для ухвалення законопроєкту щодо відтермінування строків розширеного застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку № 6376. 17 грудня зранку спікер Руслан Стефанчук підписав розпорядження про позачергового пленарного засідання заради розгляду цього питання.
  • Уранці 30 листопада представники бізнесу вийшли на акцію протесту "Президент! Зупини гру!" з вимогою до президента та Верховної ради підтримати й ухвалити низку законопроєктів, а також скасувати обов’язкове введення фіскальних реєстраторів для малого бізнесу.

Читайте також

"Війна проти касових апаратів". Експерт прокоментував примусову фіскалізацію підприємців

80% українців вважають фіскальний чек захистом своїх прав

Протестів можна було уникнути. Експерт прокоментував "примусову фіскалізацію" підприємців

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок