Транзит російського газу по ГТС України досяг мінімуму за останні 4 роки

Транзит російського газу по ГТС України досяг мінімуму за останні 4 роки

Транзит російського газу по ГТС України досяг мінімуму за останні 4 роки
Фото: Getty Images

Середньодобовий транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України протягом 10-16 січня 2022 року склав 52,4 мільйона кубічних м — це найменший обсяг газу перекачаного Україною з Росії протягом останніх чотирьох років.

Про це у Facebook повідомив голова ГТС України Сергій Макогон.

"За перші 16 діб у січні 2019-го середньодобовий обсяг транзиту складав понад 250 млн куб. м газу, у "ковідному" 2020-му – 83,4 млн куб. м, у 2021 році – 124,6 млн куб. м, у 2022-му – лише 52,4 млн куб. м газу", — ідеться у повідомленні.

За аналогічний період минулого року Україна перекачувала більше ніж удвічі більше блакитного палива. При цьому у ГТС повідомили, що завбачливо бронювали більшу кількість газу на цей опалювальний через кризову ситуацію на ринку, однак з боку Росії подача не збільшується.

"Хоча є можливість замовити в п’ять разів більше. Адже ще в грудні минулого року, з огляду на кризову ситуацію на ринку газу, Оператор ГТС України завбачливо збільшив гарантовані потужності для імпорту газу на 30% – до 35 млн куб. м на добу", — зазначив Макогон.

"Висновки напрошуються самі за себе: "Газпром" не зацікавлений допомагати країнам ЄС у кризовий період, тиск на Європу для запуску "Північного потоку-2" триває", – підсумував Макогон.

Що відомо

Читайте також

Нестача вугілля та рекордна ціна на газ. Чи загрожує Україні енергетична криза

Якщо проти "Північного потоку-2" не буде санкцій, Україна втратить на імпорті газу з ЄС — Коболєв

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок