Науковці виявили антитіла, які нейтралізують “Омікрон” та інші варіанти коронавірусу

Науковці виявили антитіла, які нейтралізують “Омікрон” та інші варіанти коронавірусу

Науковці виявили антитіла, які нейтралізують “Омікрон” та інші варіанти коронавірусу
Фото: Укрінформ

У США науковці виявили антитіла, які нейтралізують “Омікрон” та інші варіанти SARS-CoV-2. Ці антитіла націлені на ділянки вірусного білка, які залишаються практично незмінними під час мутації вірусів. Про це повідомляє науковий портал genengnews.com.

Нові результати дослідження, проведеного міжнародною групою вчених, свідчать: можливо розробити вакцини та засоби лікування антитілами, які будуть ефективними не тільки проти варіанту “Омікрон”, але й щодо інших варіантів, які можуть з’явитися в майбутньому. Ключовим буде визначення мішеней “широко нейтралізуючих” антитіл на білку спайка.

“Зосереджуючись на антитілах, які націлені на ці висококонсервовані ділянки на шиповому білку, є спосіб подолати безперервну еволюцію вірусу”, — сказав один із керівників дослідження Девід Візлер з Медичного інституту Говарда Хьюза, доцент біохімії Медичної школи Вашингтонського університету в Сіетлі.

Що відомо

  • За добу 3 січня в Україні виявили 1 746 нових підтверджених випадків COVID-19 (з них дітей – 87, медпрацівників – 21). Летальних випадків – 135. За добу 36 289 людей отримали щеплення проти COVID-19. Першу дозу отримали 8 511 людей, другу дозу – 27 421 людина, додаткову дозу отримали 96 людей, бустерну дозу – 261 людина. Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я України.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте також

COVID-страхи: чому третина населення України — проти вакцинації? Інтерв’ю з соціальним психологом

Що зробила Україна у боротьбі з коронавірусом і чого чекати в 2022-му. Інтерв'ю з представниками МОЗ

Яка різниця між додатковою і бустерною дозами COVID-вакцини. Пояснює очільник МОЗ

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок