Новий штам коронавірусу «Омікрон» вже на Дніпропетровщині

Новий штам коронавірусу «Омікрон» вже на Дніпропетровщині

Новий штам коронавірусу «Омікрон» вже на Дніпропетровщині
slovoidilo.ua

На Дніпропетровщині виявили перший випадок зараження новим штамом коронавірусу «Омікрон», його виявили у жителя Дніпра. Про це повідомляє головний санлікар України Ігор Кузін на своїй сторінці у Facebook.

Станом на 29 грудня в Україні виявлено 5 нових випадків зараження на коронавірус штаму «Омікроном». Усього зафіксовано 6 випадків.

Інформація про перший випадок з’явилась ще 18 грудня.

Загалом новий штам виявили у двох мешканців Києва та двох мешканців Київської області. Також по одному випадку підтвердили у зразках із Дніпра та Львова.

Троє осіб із підтвердженими випадками повернулись з-за кордону.

Наразі триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб.

Що відомо

  • 18 грудня міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко повідомив, що в Україні підтвердили перший випадок захворювання новим штамом коронавірусу "Омікрон". Згодом Ігор Кузін повідомив, що пацієнт одужав.
  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
  • За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.

Читайте також

  • У Києві вже зафіксовані випадки "Омікрону" — Поворозник
  • В Україні офіційно підтверджено п'ять нових випадків зараження "Омікроном" — МОЗ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок