В Україні офіційно підтверджено п'ять нових випадків інфікування штамом коронавірусу "Омікрон". Загалом було виявлено шість випадків захворювання на цей штам, повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров'я.
"Станом на 28 грудня, в Україні виявлено п'ять нових випадків захворювання на коронавірус штаму Омікрон”, — йдеться у повідомленні.
П’ять нових – в Інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського. Таким чином, загалом було виявлено шість випадків зараження штамом "Омікрон": два випадки виявили у мешканців Києва та два – у мешканців Київської області, по одному – у Львові та Дніпрі. Серед хворих двоє жінок та четверо чоловіків. Троє осіб повернулись з-за кордону (перебували у Німеччині, Польщі та Об’єднаних Арабських Еміратах).
"Перший пацієнт переніс хворобу легко та вже отримав негативний результат тестування. Наразі триває епідеміологічне розслідування нових випадків та обстеження контактних осіб", — повідомили в МОЗ.
Для мінімізації ризиків інфікування новим штамом Міністерство охорони здоров’я радить утриматись від поїздок до країн, де поширений штам "Омікрон".
МОЗ нагадує, що ефективними профілактичними заходами проти будь-яких штамів коронавірусу залишаються використання захисних масок, дотримання дистанції та регулярне миття рук.
Що відомо
- Перший випадок "Омікрону" в Україні підтвердили 18 грудня у Головній референс-лабораторії Центру громадського здоров’я за допомогою секвенатора.
- З третього грудня Україна запровадила обов’язкову самоізоляцію для осіб, які повернулись із країн, де стрімко поширюється новий штам коронавірусу Омікрон. Йдеться про Південно-Африканську Республіку, Республіку Ботсвана, Зімбабве, Намібію, Королівство Лесото, Королівство Есватіні, Республіку Мозамбік, Республіку Малаві.
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування"Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
Читайте також
"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні
Рекордна кількість мутацій. Які ризики приховує "Омікрон"
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!
Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.