В Білорусі засудили росіянина, який озвучував ролики опозиційного телеграм-каналу

В Білорусі засудили росіянина, який озвучував ролики опозиційного телеграм-каналу

В Білорусі засудили росіянина, який озвучував ролики опозиційного телеграм-каналу
Радіо Свобода

Мінський міський суд засудив 21-річного росіянина Єгора Дуднікова до 11 років ув’язнення за озвучування відеороликів опозиційного телеграм-каналу ОГСБ. Про це повідомляє видання "Медиазона" Беларусь.

Суд над росіянином відбувався у закритому режимі. Дуднікова звинуватили у розпалювання соціальної ворожнечі, яке мало тяжкі наслідки (частина 3 статті 13 КК Республіки Білорусь), а також у закликах до дій проти національної безпеки (частина 3 статті 361 КК Республіки Білорусь).

Читайте також: Затримана у Білорусі росіянка Сапега написала Лукашенку прохання про помилування

Версія слідства

За версією слідства, від 19 січня до 21 травня 2021 року Дудніков опублікував не менш як 55 озвучених них голосових повідомлень в одному з телеграм-чатів. Слідство вважає, що ці повідомлення мали на меті "нагнітання напруги та конфліктності в суспільстві та державі". Таким чином, вважає слідство, Дудніком розпалював ворожнечу за ознакою професійної приналежності.

Також слідство вважає, що Дудніком робив заклики до "захоплення державної влади, насильницької зміни конституційного ладу та появі масових заворушень з насильством відносно представників влади".

Повідомляється також, що Єгор Дудніков був затриманий 5 травня в Мінську.

Читайте також: Білорусь заявила, що на її посольство в Лондоні напали "радикальні емігранти"

Телеграм-канал ОГСБ

Згідно з повідомленням Генеральної прокуратури Білорусі, телеграм-канал ОГСБ – "Отряды Гражданской Самообороны Беларуси" – був визнаний терористичною організацією. Таке рішення Верховний суд Білорусі прийняв 18 серпня 2021 року.

Від часу придушення протестів влада Білорусі заборонила низку телеграм-каналів та ЗМІ, а також переслідує учасників протестів. Раніше в ефірі Українського радіо білоруські правозахисники заявляли, що до кінця року в Білорусі буде понад тисячу політичних в'язнів.

14 грудня 2021 року Гомельський обласний суд виніс рішенні у низці кримінальних справ проти білоруських опозиціонерів. Шестеро осіб отримали від 15 до 18 років ув'язнення.

Що відомо

  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася. У той же день силовики намагалися придушити нову хвилю протестів у Мінську.
  • Керівники низки країн Європи повідомили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка, а візит президента Володимира Зеленського на форум регіонів, який мав відбутися на початку жовтня у Білорусі, було скасовано.
  • 29 жовтня Білорусь тимчасово обмежила в'їзд на територію країни через наземні КПП з Латвії, Литви, України та Польщі, і залишила пропуск лише на кордоні з Росією.

Читайте також

"Не забудемо". У Білорусі чоловіка засудили на два роки через напис

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок