Протести в Білорусі: поліція затримує демонстрантів та поливає їх з водометів

Протести в Білорусі: поліція затримує демонстрантів та поливає їх з водометів

Протести в Білорусі: поліція затримує демонстрантів та поливає їх з водометів
. Наша Ніва

Білоруські силовики намагаються придушити нову хвилю протестів у Мінську, яка спалахнула після таємної інавгурації Олександра Лукашенка. Вони затримують демонстрантів та застосовують проти них водомети.

Як інформують білоруські видання, силовики перекрили площу Незалежності в Мінську, де розташований Будинок уряду, проте згодом зняли очеплення. Сюди для проведення акції прибули прибічники Олександра Лукашенка. Натомість прихильники опозиції вирушили до стели "Мінськ – місто-герой".

Силовики придушують протести після таємної інавгурації Лукашенка
Силовики придушують протести після таємної інавгурації Лукашенка. Радіо Свобода

ОМОН застосовує проти демонстрантів гумові кийки, сльозогінний газ та спецтехніку
ОМОН застосовує проти демонстрантів гумові кийки, сльозогінний газ та спецтехніку. Радіо Свобода

За даними білоруського Радіо Свобода, сюди прийшли близько 5 тисяч людей, які скандували: "Живе Білорусь". У відповідь ОМОН почав затримувати демонстрантів, на місце протестів приїхали 10 автозаків. Окрім того, силовики застосували водомети.

Частина демонстрантів рятувалась у дворах прилеглих будинків, магазинах та торговельних центрах, деякі лишились на тротуарах уздовж проспекту Машерова. У центральних районах Мінська чергують автозаки, автобуси та військова техніка.

ОМОН застосовує силу проти демонстрантів
ОМОН застосовує силу проти демонстрантів. Придушення протестів у Білорусі, 2020 рік. Фото: Радіо Свобода

Окрім того, велика колона техніки проїхала повз ТРЦ "Арена Сіті".

Згодом частина демонстрантів повернулася до стели. У відповідь ОМОН знову застосував водомети.

Під час затримань біля ТЦ "Галерея" силовики застосували сльозогінний газ у відповідь на спробу людей відбити кількох демонстрантів. Жорсткі затримання також проводили на мінському проспекті Перемоги. Його повністю перекрив ОМОН.

За даними видання, силовики затримали десятки демонстрантів, серед них є поранені.

Що відомо

  • 9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.
  • Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.
  • 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом.
  • Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася, хоча відповідно до закону її мали б транслювати на державних каналах. Після цього у столиці Білорусі розпочалась чергова хвиля протестів.
  • Керівники низки країн Європи вже повідомили, що не визнають Лукашенка легітимним президентом.

На початок