Ризик шпиталізації при штамі COVID-19 "Омікрон" нижчий, ніж при "Дельті" – дослідження

Ризик шпиталізації при штамі COVID-19 "Омікрон" нижчий, ніж при "Дельті" – дослідження

Ризик шпиталізації при штамі COVID-19 "Омікрон" нижчий, ніж при "Дельті" – дослідження
Фото: Associated Press

Серед людей, інфікованих штамом COVID-19 "Омікрон", спостерігається вдвічі нижчий рівень шпиталізацій, ніж у випадку інфікування штамом "Дельта".

Про це свідчать останні дані, отримані дослідниками з Великої Британії, повідомляє The Guardian.

Проаналізувавши статистичні дані про шпиталізацію та вакцинацію серед усіх підтверджених випадків COVID-19 у період із 1 по 14 грудня, група моделювання спалахів хвороби Імперського коледжу на чолі з професором Нілом Фергюсоном з’ясувала, що при зараженні "Омікроном" хворий має на 20-25% нижчий шанс того, що йому доведеться звернутися до лікарні, та на 40% нижчий ризик бути шпиталізованим. Набір даних включав 56 000 випадків "Омікрону" та 269 000 випадків "Дельти".

Попри це експерти попередили, що штам має високу швидкість поширення, що може призвести до перевантаження національної системи охорони здоров’я. При цьому Фергюсон звернув увагу на те, що вакцини від COVID-19 мають нижчий рівень ефективності у випадку інфікування "Омікроном".

"Враховуючи високу трансмісивність "Омікрону", зберігається потенціал того, що сфера медичних послуг зіткнеться зі збільшенням попиту, якщо випадки захворювання на "Омікрон" продовжать зростати темпами, які спостерігаються останніми тижнями", - додав він.

При цьому дослідники також з’ясували, що для невеликого відсотка людей, які раніше не були інфіковані COVID-19 і не були вакциновані, ризик шпиталізації був приблизно на 11% нижчим у випадку "Омікрону" у порівнянні з "Дельта". Водночас перенесена раніше хвороба знижувала ризик госпіталізації від "Омікрону" приблизно вдвічі у порівнянні з першою інфекцією.

Що відомо

  • Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
  • Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
  • За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
  • На території Сполучених Штатів Америки зареєстрована перша відома смерть через штам "Омікрон" COVID-19.
  • У Німеччині пропонують вводити бустерну дозу COVID-вакцини через три місяці після повної вакцинації, щоб запобігти поширенню штаму "Омікрон".
  • Головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що в Україні одужав перший пацієнт, в якого виявили штам "Омікрон".
  • Ізраїльські лікарі повідомили про перший летальний випадок, спричинений зараженням варіантом COVID-19 "Омікрон".
  • Міжнародна асоціація повітряного транспорту (IATA) повідомила, що через "Омікрон" ризик заразитися вірусом у літаку збільшився у 2-3 рази.

Читайте також

"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні

"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу

Ізраїль заборонив поїздки до США, Канади, Німеччини, Бельгії і ще низки країн через “Омікрон”

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок