Країни ООН звинуватили Росію в поширенні фейків про Україну

Країни ООН звинуватили Росію в поширенні фейків про Україну

Країни ООН звинуватили Росію в поширенні фейків про Україну
Twitter Ursula von der Leyen

Делегації 36 країн-членів Організації Об'єднаних Націй виступили зі спільною заявою про те, що Росія поширює дезінформацію про сусідні держави, зокрема, Україну.

Представники країн зауважили, що Росія, яка організувала у Радбезі ООН захід, спрямований проти прославлення нацизму, висунула відповідні звинувачення на адресу України та країн Балтії, повідомляє Укрінформ.

"Росія скористалась заходом, щоб висунути цинічні та необґрунтовані звинувачення на адресу держав-членів, спотворити історію у своїх власних політичних цілях та проголосити фальшивий наратив та дезінформацію про сусідні країни", – наголошується у заяві.

Відтак автори заяви стверджують, що у такий спосіб РФ намагається вкотре відвернути увагу міжнародної спільноти від порушень Росією міжнародного права, зокрема у галузі прав людини. Також вони висловили занепокоєння через те, що час цієї події збігається із нарощуванням російської військової потужності на Кримському півострові та на кордонах України.

Відтак представники 36 країн нагадали російській стороні, що Статут ООН забороняє використовувати силу проти територіальної цілісності або політичної незалежності будь-якої держави.

"Будь-яка подальша воєнна агресія проти України матиме серйозні наслідки і призведе до серйозних заходів у відповідь", – наголосили вони.

З огляду на це, автори заяви закликали Росію припинити кампанію з дезінформації, знизити рівень напруженості та вивести сили й техніку з української території.

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок