Путін заявив, що Росія вимагатиме від США "юридичних гарантій безпеки", але їм "не можна вірити"

Путін заявив, що Росія вимагатиме від США "юридичних гарантій безпеки", але їм "не можна вірити"

Путін заявив, що Росія вимагатиме від США "юридичних гарантій безпеки", але їм "не можна вірити"

Російська Федерація прагне отримати від США безпекові гарантії, зокрема, про те, що поблизу Росії не будуть розміщені ракетні комплекси, націлені на Москву.

Про це 21 грудня заявив президент Росії Володимир Путін під час колегії Міноборони РФ.

"Нам потрібні довгострокові юридично зобов’язуючі гарантії. Але ми з вами добре знаємо, що й цьому не можна вірити. Тому що Сполучені Штати легко виходять з усіх міжнародних домовленостей, які їм з тієї чи іншої причини стають нецікавими", – зазначив він.

Російський президент наголосив, що військово-політична обстановка у світі залишається складною.

"Серйозне занепокоєння викликає нарощування біля російських кордонів військового угруповання США та НАТО. А також проведення великомасштабних навчань, зокрема незапланованих. Нас вкрай непокоїть, що поблизу РФ йде розгортання елементів глобальної ПРО США, розташовані в Румунії та плановані до розміщення в Польщі пускові установки МК-41, адаптовані до застосування ударних систем Томагавк", – зауважив Путін.

За його словами, у разі, якщо ракетні комплекси США і НАТО з'являться в Україні, то їхній підлітний час до Москви скоротиться до 7-10 хвилин, а при розміщенні гіперзвукової зброї – до 5.

"Для нас це найсерйозніший виклик. Виклик нашій безпеці. У зв'язку з цим запропонував президенту США розпочати переговори щодо вироблення конкретних домовленостей", – розповів російський президент.

Путін зазначив, що у разі необхідності Росія вдаватиметься до "необхідних військово-технічних заходів".

Що відомо

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок