Ізраїль планує першим у світі запровадити щеплення четвертою дозою вакцини проти Covid-19. Про це повідомляє ВВС. Країна готується до нової хвилі захворювань, викликаних штамом “Омікрон”.
Ізраїльські медики рекомендували четвертий бустер для людей старших 60 років і медичних працівників.
Прем'єр-міністр Нафталі Беннет наказав чиновникам почати підготовку до четвертого бустера.
Таке рішення ухвалили після того, як у вівторок, 21 грудня, в Ізраїлі підтвердили першу смерть пацієнта, інфікованого штамом “Омікрон”.
За даними Міністерства охорони здоров’я країни, в Ізраїлі відомо щонайменше про 340 випадків захворювання.
Рішення про запровадження четвертого бустера ще очікує схвалення вищими посадовими особами зі сфери охорони здоров’я, однак офіс Беннета повідомив BBC, що сподівається ввести четверту дозу людям принаймні через чотири місяці після третьої дози.
Прем'єр-міністр закликав людей погодитися на четвертий бустер якомога швидше.
За даними ВВС, нині в Ізраїлі близько 63% його населення, що становить 9,3 мільйона, отримали дві дози. Частково такий показник пов’язаний із тим, що близько третини населення країни молодші 14 років.
Щоб збільшити частку вакцинованих, Ізраїль оголосив у листопаді, що діти віком від п’яти років також можуть отримати щеплення проти коронавірусу, нагадує ВВС.
У понеділок, 20 грудня, Беннетт заявив, що хоче, щоб кожна дитина, яка відповідає вимогам вакцинації, отримала вакцину протягом наступних двох тижнів.
Країна вже розширила заборону на поїздки до таких країн, як США, Німеччина, Італія та Канада, щоб спробувати стримати поширення вірусу.
Згідно з даними Університету Джона Гопкінса, Ізраїль підтвердив понад 1,36 мільйона випадків зараження коронавірусом із початку пандемії, а також близько 8 тисяч смертей внаслідок хвороби.
Що відомо
- В Ізраїлі зафіксували першу смерть від штаму "Омікрон" COVID-19.
- Про новий штам коронавірусу, який вперше виявили на півдні Африки, британські вчені повідомили 24 листопада. Він характеризується великою кількістю мутацій у шиповидному білку, що може ускладнити його нейтралізацію антитілами, сприяти швидкому поширенню та стійкості до наявних вакцин.
- Науковці з’ясували, що штам "Омікрон" здатний розмножуватись у тканинах бронхів у 70 разів швидше, ніж вихідний варіант вірусу та штам "Дельта", однак демонструє повільнішу швидкість реплікації у легенях. Водночас міністр охорони здоров’я ПАР Джо Фаала заявив, що інфікованих штамом "Омікрон" в 11 разів рідше кладуть у лікарні, ніж інфікованих "Дельтою".
- За попередніми даними, більшість вакцин не забезпечують дієвий захист від інфікування "Омікроном", але запобігають тяжкому перебігу хвороби й госпіталізаціям. Крім того, підвищує дієвість щеплень третя (бустерна) доза.
- На території Сполучених Штатів Америки зареєстрована перша відома смерть через штам "Омікрон" COVID-19.
- У Німеччині пропонують вводити бустерну дозу COVID-вакцини через три місяці після повної вакцинації, щоб запобігти поширенню штаму "Омікрон".
- Головний санітарний лікар Ігор Кузін повідомив, що в Україні одужав перший пацієнт, в якого виявили штам "Омікрон".
Читайте також
"Омікрон": що відомо про новий штам коронавірусу та чи загрожує він Україні
"Не панікуйте через Омікрон". Лікар – про новий штам коронавірусу
Ізраїль заборонив поїздки до США, Канади, Німеччини, Бельгії і ще низки країн через “Омікрон”
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!