Перейти до основного змісту
"Не думаю, що це вплине на ситуацію в Україні". Зеленський – про підозру Порошенку в держзраді

"Не думаю, що це вплине на ситуацію в Україні". Зеленський – про підозру Порошенку в держзраді

Важливо
"Не думаю, що це вплине на ситуацію в Україні". Зеленський – про підозру Порошенку в держзраді
. Офіс президента

Президент Володимир Зеленський вважає, що оголошення його попереднику Петру Порошенку підозри в державній зраді у "вугільній справі""Вугільна справа" стосується 2014-2015 років, коли через окупацію Росією Донбасу Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з Південно-Африканської Республіки. За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні "посилити власну енергонезалежність". Тому за посередництва Медведчука відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в Україні. не вплине на ситуацію в Україні. Про це він заявив журналістам на полях конференції послів у селі Гута, що на Івано-Франківщині.

"Я не думаю, що це (оголошення підозри Порошенку – ред.) буде впливати на ситуацію всередині держави. На ситуацію всередині держави, як правило, впливають фінансові групи. Він є одним із (представників – ред.) цих фінансових груп, ми (це – ред.) розуміємо", – заявив Зеленський.

Він додав, що згадані фінансові групи показують підтримку людей, даючи більшості "можливість у непростий час заробити копійку. Хтось так приходить, хтось за своєю волею це робить". Але "зараз вони (фінансові групи – ред.) такі гроші, як раніше, не заробляють, і я б не сказав, що вони такі альтруїсти".

"Ми не бачимо резонансу щодо таких людей, як пан (Віктор – ред.) Медведчук, як пан, про якого ви зараз сказали (Петро Порошенко – ред.). Якщо це ті питання, пов’язані з конкретикою з вугіллям, торгівля з сепаратистами, то хай розбираються суд і правоохоронні органи", – сказав Зеленський.

Що передувало

20 грудня Офіс генерального прокурора оголосив підозру Петру Порошенку за двома статтями Кримінального кодексу. Колишнього президента звинувачують у "державній зраді" та "сприянні тероризму". Йдеться про так звану "вугільну справу". Вона стосується розслідування схеми постачання вугілля з тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР" групою громадян України. Провадження розслідується СБУ і ДБР під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора за статтями про фінансування тероризму, державну зраду та створення терористичної організації.

Читайте також: Порошенку підписали підозру в державній зраді й направили поштою. Що відомо

Як повідомив на брифінгу прокурор Іван Кісілевич, Порошенка викликали 20 грудня о 10:00 на допит до Державного бюро розслідувань, але він не з'явився. ДБР повторно викликає Порошенка на 23 грудня "для процесуальних дій", але не допиту. Проте, у партії "Європейська Солідарність" 20 грудня заявили, що Порошенко повернеться в Україну після 7 січня.

За словами захисників Порошенка, вони мають намір заперечувати всі обвинувачення. Партія "Європейська солідарність" опублікувала заяву, у якій назвала справу "фейком і брехнею, які фабрикуються на Банковій внаслідок особистих страхів і комплексів Зеленського" і "технологією відволікання уваги від суцільних провалів та гучних скандалів" влади.

Читайте також: Порошенко записав відеозвернення з Варшави: повернеться в Україну в січні

Що відомо

  • "Вугільна справа" стосується 2014-2015 років, коли через окупацію Росією Донбасу Україна опинилась на межі енергетичної кризи. Тоді було вирішено закуповувати вугілля з Південно-Африканської Республіки. За даними СБУ, РФ мала плани зірвати реалізацію цих контрактів і не дозволити Україні "посилити власну енергонезалежність". Тому, за посередництва Медведчука, відбулася змова з вищими посадовими особами України, які створили штучні перешкоди для постачання вугілля з ПАР. Урешті контракти з ПАР були зірвані, це спровокувало хвилю "віялових" відключень електроенергії в Україні.
  • Як стверджує СБУ, протягом 2015 року за поставки вугілля з тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей бойовикам самоназваних "ЛНР" і "ДНР" було перераховано не менше 200 млн гривень, не рахуючи коштів, сплачених у готівковій формі, із запланованих більше ніж 3,16 млрд гривень.
  • У нібито розмовах Медведчука, які фігурують у "вугільній справі", з представниками Кремля ймовірно фігурують прізвища колишнього президента Петра Порошенка, ексглави НБУ Валерії Гонтаревої, а також ексглави Адміністрації президента (2014-16) Бориса Ложкіна.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок