У прифронтових Мар'їнці та Красногорівці побудували фільтрувальні станції

У прифронтових Мар'їнці та Красногорівці побудували фільтрувальні станції

У прифронтових Мар'їнці та Красногорівці побудували фільтрувальні станції
Фільтрувальна станція у Красногорівці, фото: пресслужба Донецької ОДА

У прифронтових Мар'їнці та Красногорівці завершили будівництво фільтрувальних станцій технічної води.

Про це повідомляє пресслужба Донецької ОДА.

До цього часу Красногорівка та Мар'їнка отримували технічну воду з Південнодонбаського водогону.

Читайте також: У гуртожитках прифронтової Красногорівки 86 сімей не отримують пільг на електроенергію

На нових фільтрувальних станціях вода проходитиме триступеневе очищення. Обслуговувати обладнання зможуть дві людини на зміну.

"Станції запрацюють, щойно персонал пройде всі необхідні навчання, і об’єкти будуть передані на баланс військово-цивільних адміністрацій", — йдеться у повідомленні.

За інформацією пресслужби, будівництво тривало понад рік, а його вартість становить 64 мільйони гривень. Гроші виділили з обласного бюджету.

Що відомо

  • Прифронтові Мар'їнка та Красногорівка з 2014 року залишаються без газопостачання, бо російські окупанти не дають гарантій безпеки для проведення ремонтних робіт. У листопаді 2021 року у департаменті розвитку базових галузей промисловості Донецької ОДА обіцяють до кінця року презентувати план нової гілки газопроводу до прифронтових Красногорівки та Мар’їнки.
  • Під час бойових дій у липні 2014 року був пошкоджений підвідний надземний розподільний газопровід високого тиску до міст Мар’їнка та Красногорівка, підключений від ГРС Мар’їнка.
  • Протягом 2014 та 2015 років на газпроводі були проведені ремонтні роботи. У січні 2015 року був запланований пуск газу до сталевого відремонтованого газопроводу, але бойові дії завадили виконанню робіт.
  • У червні 2016 року ПАТ "Донецькоблгаз" завершило будівельно-монтажні роботи з прокладання підвідного газопроводу високого тиску "Газорозподільна станція (ГРС) Мар’їнка – м. Мар’їнка – м. Красногорівка", що могло б дозволити відновити газопостачання міст Мар`їнка та Красногорівка. Проте не було налагоджено безпечний доступ до виконання відновлювальних робіт на газорозподільній станції.
  • Українська сторона СЦКК очікує отримання гарантій безпеки від російських окупантів для проведення ремонтно-відновлювальних робіт на газорозподільній станції "Мар'їнка" на Донеччині.

Читайте усі новини Донбасу у Telegram та Viber

На початок