РФ відкинула пропозицію України про припинення вогню — ТКГ

РФ відкинула пропозицію України про припинення вогню — ТКГ

РФ відкинула пропозицію України про припинення вогню — ТКГ
УНІАН

9 грудня на засіданні Тристоронньої контактної групи Росія категорично відкинула пропозицію української делегації про припинення вогню.

Про це повідомляє пресслужба Української делегації для у ТКГ.

"Пропозиція України із закликом до учасників консультацій виступити із зустрічними заявами про повернення до режиму припинення вогню з 00.01 10 грудня 2021 року та прихильність до заходів з посилення режиму припинення вогню від 22 липня 2020 року також була відкинута Російською Федерацією" — йдеться у повідомленні.

Також РФ не погодилась розширити склад Спільного центру контролю та координації представниками країн-учасниць Нормандського формату для забезпечення сталого перемир'я.

Також на засіданнях робочих підгруп ТКГ, які відбувались 7 та 8 грудня, обговорювались питання відкриття КПВВ з боку російських окупантів та обмін полоненими.

"На жаль, усі ініціативи української сторони були відкинуті Російською Федерацією під надуманими приводами", — додали у повідомленні.

Що відомо

  • Федеральна служба безпеки Росії 9 грудня заявила, що до Керченської протоки рухається корабель "Донбас" (А-500) Військово-морських сил України, нібито ігноруючи вимогу змінити курс. Міністр оборони України Олексій Резніков назвав це "інформаційним вкидом Росії". Пресслужба Операції об'єднаних сил, якій підпорядковується корабель назвала інформацію ФСБ Росії фейком.
  • На початку листопада американські ЗМІ повідомили про скупчення російської техніки на кордоні з Україною, однак тоді у Міноборони та РНБО заперечили цю інформацію.
  • 21 листопада Голова української розвідки заявив, що Росія сконцентрувала біля кордонів з Україною понад 92 тисячі військовослужбовців і готується до нападу до кінця січня-на початку лютого 2022 року.
  • 30 листопада Президент Росії Володимир Путін заявив, що "справа не в тому воювати чи ні", а в тому, щоб налагодити відносини. Так він відповів на запитання щодо введення військ на територію України.
  • Невизнаний низкою країн президент Білорусі Лукашенко заявив, що у разі загострень на кордоні Білорусь буде "на боці" Росії. Також він уперше заявив, що Крим де-факто та де-юре став російським. Раніше Білорусь не визнавала анексії Криму Росією.
  • Президент України Зеленський вважає ситуацію на кордоні не гіршою, аніж навесні 2021-го.

Читайте також: Воєнна тривога 2021: чи відбудеться вторгнення Російської Федерації на територію України

На початок