Термомодернізація, перемовини з РФ, Дія і економічний паспорт. Про що Зеленський сказав у Раді

Термомодернізація, перемовини з РФ, Дія і економічний паспорт. Про що Зеленський сказав у Раді

Важливо
Термомодернізація, перемовини з РФ, Дія і економічний паспорт. Про що Зеленський сказав у Раді
УНІАН

1 грудня президент України Володимир Зеленський виступив у парламенті зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. Речник Зеленського повідомив, що очікуються "несподіванки" у промові президента. Перед виступом Зеленського у Києві перекрили урядовий квартал, під Радою мітингували ФОПи.

Суспільне транслювало наживо виступ президента. Також читайте основні тези з виступу Зеленського.

Що сказав Зеленський під час виступу в Раді

- Подякував медикам і зазначив, що у листопаді зробили 6.5 млн щеплень проти коронавірусу.

- У 2021 році розмір економіки України вперше досягне рекордного рівня з моменту Незалежності – перевищить 190 млрд доларів. Вперше з 13-го року ми знизимо держборг до рівня нижче 50% ВВП. При тому що в останні роки в інших країнах він стрімко зростав. І в середньому у світі перевищує 90%. Золотовалютні резерви зросли до 30 млрд доларів.

- Привітав Раду з прийняттям законопроєкту 5600.

- Зеленський пообіцяв до 10 грудня внести в Раду проект про "економічний паспорт" українця – плата за використання природних ресурсів буде накопичуватись на рахунках дітей. За його словами, після досягнення повноліття вони зможуть використати ці гроші на оплату освіти.

- Анонсував початок у 2022 році програми великої термомодернізації. "Ми плануємо утеплити тисячі багатоповерхових будинків, шкіл, садочків, лікарень. Це дозволить нам застрахуватися від подальшого зростання цін на енергоресурси".

- Нагадав про підвищення прожиткового мінімуму. Відсьогодні, з 1 грудня мінімальна зарплата становить 6.5 тисяч гривень. Середня зарплата вперше за останні 30 років у доларовому еквіваленті перевищила 500 доларів.

- В Україні побудували 13 тисяч км доріг, реформа "Великого будівництва" продовжиться ще 2 роки – побудують ще 13 тисяч км доріг. Побудують ще 810 мостів і мостових переходів.

- Українські авіалінії запустять до 2022 року: "Створюємо українського національного авіаперевізника. Вперше за багато років перевізник зможе літати в наші нові регіональні аеропорти, які ми будуємо. Наразі будуємо в 16 містах України. Ми також прагнемо побудувати аеропорт міжнародного значення на Закарпатті та 2 аеропорти на сході України. Бо Донбас – це Україна. Перший рейс національного перевізника буде в 2022 році. До 25 року буде повністю сформовано флот компанії. Не менше 20 нових суден. Будуть відкриті регулярні рейси, як всередині країни, так і зовні".

- Україна очікує на надання "Кримській платформі" статусу міжнародної організації: "Вперше з 2014 року окупація Криму була обговорена на найвищому рівні. Ми повернули Крим у світовий порядок денний. Кримська платформа буде закріплена у резолюції Генасамблеї ООН".

- В цьому році Україна зберегли двопартійну підтримку США і вивела наші відносини на новий рівень. Україна продовжує співпрацювати з НАТО, вперше із Великою Британією ми реалізуємо амбітний проєкт розвитку ВМЗ України на суму 1.7 млрд фунтів. З Туреччиною вже будуємо перший корвет для ВМС. Вперше укладено 4 масштабні угоди з Францією на 1.3 млрд євро. На великі інвестиційні проєкти.

- Північний потік - 2 – це енергетична зброя яка створю загрозу не тільки Україні, а й всьому регіону. Ми вдячні всім партнерам які нас підтримують.

- Важлива складова нашої міжнародної політики – підтримка світового українства. Я знаю наскільки це важливо для українців які мешкають у США, Канаді, ЄС. Є питання множинного громадянства: "Сьогодні я вношу відповідний законопроєкт на розгляд парламенту. Нас 65 мільйонів. Уперше українці з усього світу будь відчувати себе не діаспорою, а українського громадянства. Рівними українцями. І це також частина нашої незалежності, коли люди з рівними правами їздять рівними дорогами".

- Наступного року завершать будівництво Меморіального комплексу пам'яті жертв Голодомору.

- В Україні запускають Дія.City. За 5 років це зможе збільшити об'єм ІТ-ринку вдвічі. Україна стане другою країною в світі, яка проведе електронний перепис населення в співпраці з Apple.

- Вперше за 30 років у 22 році фінансування сектору оборони і безпеки всіх програм перевищить 320 млрд гривень.

- Вперше за 30 років вперше проголосувала земельна реформа.

- Вперше за 30 років почали системну боротьбу з олігархами: "Хтось скаже правильно не "з", а "проти" олігархів, а я скажу правильно не говорити, а робити".

- Вперше за довгі роки РНБО стала по справжньому стала займатись безпекою та обороною України. Держави, яка незалежна від злодіїв в законі, контрабандистів, кримінальних авторитетів, агентів інших держав. Захищаючи свою землю., надра, питну воду, ліс і всі свої стратегічні підприємства.

- Судова реформа України. "Тут пишатись немає чим".

- Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин з Росією і це визнали всі міжнародні партнери.

Читайте також: ВВП, стипендії, Кримська платформа. Які неточності допустив Зеленський у зверненні: аналіз VoxCheck

Також під час засідання в Раді вручили нагороди представникам різних професій.

Частина депутатів "Слуги народу" прийшли в Раду в футболках "Підтримую Зеленського. Проти олігархів". Деякі представники "Європейської солідарності" ж прийшли в футболках "Хто з них кріт" з фото Зеленського і глави Офісу президента Єрмака.

Читайте також: "Недоцільно втрачати потужну людину". Зеленський відповів, чому не звільнює Єрмака

Раніше, на пресконференції 26 листопада Зеленський заявив, що спецслужби мають інформацію, що в Україні готують державний переворот на 1 грудня. Нібито представники України та Росії обговорюють участь у ньому бізнесмена Ріната Ахметова та "втягують його у війну проти України". Сам Ахметов спростував це.

Читайте також: Енергонезалежність, держпереворот і поламаний літак. Головне з пресмарафону Зеленського

Минулого року Зеленський виступив із посланням до Ради 20 жовтня. У ньому, зокрема, йшлося про стратегію розвитку економіки Донецької та Луганської областей, можливу амністію для бойовиків ОРДЛО, а також про приватизацію українських підприємств.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок