В Україні створять державну авіакомпанію Ukrainian National Airlines — Зеленський

В Україні створять державну авіакомпанію Ukrainian National Airlines — Зеленський

В Україні створять державну авіакомпанію Ukrainian National Airlines — Зеленський
. фото: УНІАН

В Україні з'явиться нова державна авіакомпанія Ukrainian National Airlines. Про це заявив президент Володимир Зеленський. Крім того, уряд планує знизити ставку ПДВ на внутрішні авіаперевезення, що дозволить перевізникам ціни на квитки.

Динаміка відновлення повітряного руху в Україні перевищує середній європейський показник, зараз спостерігається зростання у цій сфері, повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков. За його словами, є ініціатива від народних депутатів-членів транспортного комітету щодо зниження ставки ПДВ для внутрішніх авіаперевезень. На сьогодні для міжнародних перевезень діє нульова ставка, для внутрішніх — йдеться про 20%.

“Те, що ми вчора (24 листопада — ред.) обговорювали, той компроміс, а ми приблизно бачимо, що це буде ставка на рівні 7%, я думаю, що це буде останній стимул авіаперевізників зробити перельоти всередині країни дешевшими”, — розповів Кубраков.

За його словами, внутрішні перельоти зможуть здешевшати на 10-20%.

В Україні з'явиться нова державна авіакомпанія

На форумі "Велике Будівництво: Авіація. Туризм" також анонсували створення в Україні нової державної авіакомпанії — Ukrainian National Airlines.

“Було декілька робочих назв. На сьогодні це — Ukrainian National Airlines. Дуже символічно, Українські національні авіалінії — ЮНА. Як наша держава з великою історією, але завжди енергійна, і юна, і об’єднана”, — сказав під час свого виступу на форумі президент Володимир Зеленський.

За його словами, створення авіакомпанії офіційно розпочалось 25 листопада. До розробки долучиться французька авіабудівна компанія Airbus. Її консультанти підтвердили доцільність створення національного авіаперевізника в Україні.

Що відомо

  • 45 підприємств авіабудування отримали пільги до 2025 року. Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав під час виступу на форумі "Велике Будівництво: Авіація. Туризм".
  • Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму "Велике будівництво: авіація та туризм" розповів, що у сфері авіаперевезень в Україні наразі визначено "три фактори змін":"угода про "відкрите небо", інвестиції в підтримку аеропортів та розвиток власного авіабудування.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок