Президент планує програму термомодернізації вартістю 300 мільярдів гривень

Президент планує програму термомодернізації вартістю 300 мільярдів гривень

Президент планує програму термомодернізації вартістю 300 мільярдів гривень
pexels.com

Президент Володимир Зеленський анонсував програму термомодернізації вартістю близько 300 мільярдів гривень на наступні три роки.

"Сьогодні на роботу в ОП, Мінекономіки взяли спеціальних людей, які будуть займатись тільки реформою термомодернізації. Це дуже складна реформа. Це єдиний вихід щодо енергонезалежності держави", — заявив президент під час пресмарафону 26 листопада.

Читайте також: "Вагнергейт", ескалація на кордоні з Росією та пікет ЗМІ. Текстовий онлайн пресмарафону Зеленського

Загальна вартість реформи – 300 млрд грн.

"Реформа для держави буде коштувати 300 млрд грн щодо всіх багатоповерхівок коштуватиме. Це все, що ми маємо зробити – школи, комунальні підприємства. Це складна реформа, таких обсягів ніколи не було, і таких грошей в Україні наразі немає", — розповів президент.

Він відзначив, що питання енергонезалежності актуальне, оскільки у 2025 році закінчується контракт на транзит газу.

Пілотна модернізація певної кількості багатоповерхівок планується вже у 2022 році.

Що відомо

  • У 2022 році загальна сума видатків на програми з енергоефективності, зокрема, утеплення житлових будинків, складе понад 5,5 мільярда гривень.
  • 26 жовтня Кабінет міністрів зобов'язав постачальника "останньої надії" НАК "Нафтогаз України" з 1 жовтня до 30 листопада знизити ціни й постачати природний газ побутовим споживачам за ціною не вище 7,96 грн за кубометр.
  • 21 жовтня Верховна рада на позачерговому засіданні підтримала у другому читанні проєкт закону №4507 про енергетичну ефективність. Документ, зокрема, встановлює норми моніторингу енергетичної ефективності та термомодернізації будівель.
  • Як повідомив НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко під час Третього українського газового інвестиційного конгресу, Україні вистачить власних запасів газу для проходження опалювального сезону, однак у разі потреби уряд також може придбати додаткові обсяги блакитного палива у нерезидентів або використати технічний газ, наявний у підземних сховищах.
  • 12 жовтня заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко заявив, що запасів природного газу в українських підземних сховищах достатньо для покриття потреб населення та підприємств соціальної сфери у прийдешньому опалювальному сезоні.
  • У Міністерстві розвитку громад та територій заявили, що технічна готовність до опалювального сезону майже 100%.
  • Кабмін затвердив план дій з виконання меморандуму щодо опалювального сезону.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок