Прожитковий мінімум, пенсії, вакцинація. Що змінюється для українців у грудні

Прожитковий мінімум, пенсії, вакцинація. Що змінюється для українців у грудні

Прожитковий мінімум, пенсії, вакцинація. Що змінюється для українців у грудні
Фото: ілюстративне, УНІАН

Із приходом зими у житті українців очікуються істотні зміни. Зокрема, має зрости прожитковий мінімум, що призведе до збільшення суми низки соціальних виплат.

Із 1 грудня на 99 гривень зростає в Україні зросте прожитковий мінімум, що має призвести до росту мінімальних зарплат, пенсій та деяких інших соціальних виплат. Окрім того, це призведе до зростання Єдиного соціального внеску, розмір який також прив’язаний до мінімальної заробітної плати.

Відповідно до закону про бюджет, прожитковий мінімум зростає на 4,3% – із 2294 до 2394 гривень. Відтак загалом за рік він має зрости на 9,3% – на 204 гривні.

При цьому в Україні вдруге за рік збільшиться розмір мінімальної пенсії. Загалом зростання складе 9,3% – із 1769 до 1934 гривень. При цьому для учасників бойових дій мінімальний розмір пенсії сягне 4061 гривні. Водночас максимальний розмір пенсії збільшиться на 800 гривень – до рівня у 19 340 гривень.

Також через зростання мінімуму має збільшитись й інші категорії соціальних виплат. Зокрема, максимальний розмір допомоги по безробіттю зросте з 9516 до 9924 гривень. При цьому мінімальний розмір виплати залишиться без змін.

Окрім того, очікується зростання виплат на дитину та аліментів. Зокрема, розмір аліментів із грудня 2021 року складатиме мінімум 1050 гривень на дітей до 6 років та 1309 гривень на дітей у віці від шести до 18 років. Також до 6300 гривень зросте грошовий еквівалент "пакету малюка".

У грудні мінімальний місячний розмір Єдиного соціального внеску із зарплати працівників та доходів ФОП сягне 1430 гривень, оскільки податок прив’язаний до мінімальної зарплати та сягає 22% від неї.

Із 6 грудня також розширюється перелік професій, для яких обов'язковою є вакцинація проти COVID-19. Зокрема, до нього додаються співробітники наступних сфер:

  • установ, що надають соціальні послуги, установ соціального захисту дітей, реабілітаційних установ;
  • підприємств, установ та організацій, включених до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави;
  • підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління центральних органів виконавчої влади.

При цьому у разі, якщо співробітники зазначених підприємств не зможуть надати сертифікат, їх відсторонятимуть від роботи без збереження зарплати.

Також із 1 грудня має набути чинності "закон про електронну прописку". Він передбачає можливість для українців зареєструвати своє місце проживання за допомогою сервісу "Дія". У такий самий спосіб можна буде задекларувати зміну місця проживання.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок