Перейти до основного змісту
Зеленський: Енергетична ситуація в Україні не така трагічна, як змальовують її медіа

Зеленський: Енергетична ситуація в Україні не така трагічна, як змальовують її медіа

Зеленський: Енергетична ситуація в Україні не така трагічна, як змальовують її медіа
. ОПУ

Президент Володимир Зеленський увечері 10 листопада заявив, що енергетична ситуація в Україні "не така трагічна", як повідомляють ЗМІ.

Звернення голови держави опублікував Офісу президента.

"Енергетична криза не в Україні – енергетична криза сьогодні у світі. Безумно, це впливає і на нашу ситуацію, але вона точно не така трагічна, як змальовують її деякі істеричні медіа. Вона точно краща у порівнянні з багатьма іншими країнами", – сказав Зеленський.

Він зауважив, що ціна на газ в Україні складає $290 попри рекордний ріст цін на паливо у Європі.

"Тарифи в Україні не зросли, ціна на тепло для громадян лишилася на рівні 2020 року. Не у 20 разів більше, а так, як рівно рік тому. Ці ціни не зміняться до кінця опалювального сезону. Це зовнішні виклики, які, на мій погляд, ми долаємо достатньо успішно", – підкреслив президент.

За його словами, що в Україні є внутрішні виклики, пов'язані з енергетикою. Їхні бенефіціари, каже Зеленський, це олігархи.

"Щороку восени та взимку деякі олігархічні структури починають гру під назвою "Штучний дефіцит". Суть дуже проста – розганяються новини про нестачу вугілля, газу і попит зростає. Ціна збільшується – платимо ми з вами. Я впевнений, що цього річ цю краще не починати, бо крім вашого дефіциту є цілком реальний наш дефіцит – "дефіцит терпіння". А коли у держави закінчується ангельське терпіння, то у когось починаються пекельний період. Можна перевірити це, а можна просто допомогти своїй державі", – сказав він.

Також Зеленський звернувся до "деяких великих телеканалів та засобів масової інформації".

"Енергетична безпека не менш чутлива тема, ніж війна. Маніпуляції несуть не меншу загрозу. Державі важливо, щоб в оселях громадян були не тільки теплі батареї, але й чесні телевізори. Чесні новини, а не постійні страшилки про зростання тарифів. Не треба кошмарити їх прогнозами й інсайдами з дуже надійних джерел, що "ми всі замерзнемо у темряві і без води", – додав голова держави.

Що відомо

  • Міністр енергетики Герман Галущенко запевнив, що Україна безперешкодно пройде опалювальний сезон-2021 попри проблеми з імпортом палива. Галущенко заявив, що уряд розширить використання атомної енергетики задля проходження опалювального сезону.
  • Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов заявив, що станом на 5 листопада майже 90% житлового сектору України забезпечені теплом.
  • В "Укренерго" повідомили, що 2 листопада Білорусь та Словаччина здійснили аварійні поставки електроенергії в Україну за запитом української сторони. Причинами дефіциту потужності в "Укренерго" назвали підвищену аварійність на енергоблоках теплових електростанцій (ТЕС) у період сезонного зростання споживання.
  • 5 листопада міністр енергетики Галущенко заявив, що жоден кіловат імпорту електроенергії в Україну не надійшов. 6 листопада у Міністерстві енергетики Білорусі заявили, що відновили постачання електроенергії в Україну.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня

Вибір редакції

На початок