Акторка Вікторія Муштей заявила, що Володимир Талашко звільнився за власним бажанням

Акторка Вікторія Муштей заявила, що Володимир Талашко звільнився за власним бажанням

Акторка Вікторія Муштей заявила, що Володимир Талашко звільнився за власним бажанням
УНІАН

Актор і викладач Володимир Талашко, якого звинувачують у сексуальних домаганнях і зґвалтуванні, написав заяву на звільнення з Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила акторка Вікторія Муштей, яка однією з перших заявила про домагання викладача.

"Битва виграна. Талашко написав заяву за власним бажанням і викладати в університеті не буде.

Всі потоки бруду та труднощі були варті того, щоб нові студентки та абітурієнтки не ставали жертвами насильства. А також! Щоб це було прикладом для інших педагогів, які зловживають своєю владою", – написала Муштей.

Акторка Вікторія Муштей заявила, що Володимир Талашко звільнився за власним бажанням
Володимир Талашко. УНІАН

Натомість акторка розповіла, що в університеті ім. Карпенка-Карого не надто цікавились її допомогою в розслідуванні:

"Я написала у КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого 30 серпня. У листі я вказала, що у мене є контакти дівчат, яких домагався Талашко, я готова їх надати та співпрацювати з групою розслідування. Група почала працювати за офіційними даними 1 вересня.

Мені ніхто не відповів і зі мною не зв'язалися досі. (...) Це банальне бажання затягнути процес і по-тихому зам'яти питання", – вважає Вікторія Муштей.

Що відомо

  • 8 серпня сценарист і кінокритик Богдан Панкрухін оприлюднив історії жінок, які були абітурієнтками або студентками Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого й, за його словами, потерпали від домагань із боку актора і викладача Володимира Талашка.
  • "Талашко постійно дозволяє собі домагатися не лише до студенток, а й до абітурієнток, які закінчили школу і прийшли вступати. Робить він це вже протягом понад 20 років і працює практично за однією схемою. У підготовці матеріалу мені написало дві дівчини, котрі свого часу зіткнулися з цією недолюдиною і були травмовані його діями", — написав Панкрухін.
  • Володимир Талашко заперечив у коментарі Суспільному звинувачення у домаганні до студенток та абітурієнток. За його словами, історії нібито потерпілих дівчат — це "наклеп" і він "нікого не домагався". Давати коментар на камеру актор відмовився.
  • Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало службове розслідування щодо 75-річного актора та викладача Талашка.
  • Виконувачка обов’язків ректорки Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Івана Карпенка-Карого Інна Кочарян заявила, що виш створив робочу групу з розслідування інформації про харасмент.
  • Згодом маркетологиня Марія Матрос розповіла про те, що Талашко зґвалтував її у 17 років. Сам актор відповів, що "нічого не знає".
  • Володимир Талашко – радянський та український актор, режисер, народний артист України, член Національної спілки кінематографістів України. Знявся у кількох десятках фільмів, зокрема у фільмі режисера Леоніда Бикова "У бій ідуть тільки старики", у стрічках "Як гартувалась сталь", "Ми звинувачуємо" тощо.

Читайте також

Володимира Талашка звинувачують у домаганнях. Історії постраждалих і позиція актора

Талашка звинувачують у зґвалтуванні. Актор заперечує

Домагання на роботі. Хто страждає більше та як захистити свою гідність і права

"Будемо жити!". Актор Володимир Талашко про українське кіно, відмову від російського і Донбас

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо КультураРадіодиктант