Сертифікат, що підтверджує протипоказання до щеплення від COVID, з'явиться найближчим часом — Клочко

Сертифікат, що підтверджує протипоказання до щеплення від COVID, з'явиться найближчим часом — Клочко

Сертифікат, що підтверджує протипоказання до щеплення від COVID, з'явиться найближчим часом — Клочко
Фото: Суспільне Миколаїв

В Україні впроваджують сертифікат, який підтверджує протипоказання до щеплення від COVID-19. Існують тимчасові та постійні медичні протипоказання, що будуть визначені цим документом.

Про це під час онлайн-брифінгу розказав головний державний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко.

"Тимчасовим протипоказанням до проведення щеплення є температура тіла 38 градусів і вище. Якщо лікар діагностує у пацієнта не COVID, а поставить інший діагноз, це дає можливість відкласти щеплення на два тижні", — сказав Володимир Клочко.

Читайте також: "За добу на Миколаївщині вакцинують до 10 тисяч людей. Фахівчиня розповіла про імунізацію".

За словами Володимира Клочка, єдиним протипоказанням до щеплення є анафілактичний шок, тобто анафілактична реакція. Якщо на першу дозу була така реакція, то цій людині не можна робити другу дозу саме цією вакциною. Якщо людина бажає, то отримає медичний відвід від щеплення як постійний.

Що відомо

  • У Миколаївській області станом на 4 листопада вакцинували 532 021 людину, в т. ч. за минулу добу – 7637 людей. Післявакцинальна реакція виявлена у 1,17 відсотка людей, які отримали щеплення.
  • За добу 3 листопада в Україні проти COVID-19 вакцинувались 299 272 людини, від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 10 895 720 українців.
  • За даними Національної служби здоров'я, в Україні найчастіше пацієнтів щеплять вакциною від Pfizer (понад 4 300 000 людей) та CoronaVac (понад 3 000 000). Препарат від AstraZeneca використали 1 300 000 людей, від Moderna – понад 1 000 000 осіб.
  • Закупівлю вакцин проти COVID-19 за кредитні кошти в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту “Програма розвитку муніципальної структури України” здійснюватиме компанія Crown Agents. Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 3 листопада.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок