Уряд визначив компанію Crown Agents, як закупника COVID-вакцин для України за кредитні кошти

Уряд визначив компанію Crown Agents, як закупника COVID-вакцин для України за кредитні кошти

Уточнено
Уряд визначив компанію Crown Agents, як закупника COVID-вакцин для України за кредитні кошти
Єлизавета Серватинська, Суспільне

Уточнення: компанія Crown Agents працює з Міністерством охорони здоров'я України з 2015 року, в Україні працює з 1997 року. У попередній редакції новини зазначалось, що про співпрацю уряду з Crown Agents стало відомо на початку січня 2021-го. Тоді ішлось саме про співпрацю щодо закупівлі вакцин проти коронавірусу.

Закупівлю вакцин проти COVID-19 для України за кредитні кошти в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком проєкту "Програма розвитку муніципальної структури України" здійснюватиме компанія Crown Agents. Для закупівлі вакцини від COVID-19 ЄІБ надасть 1,66 млрд грн (або 50 млн євро). Умовами залучення цих коштів є їх спрямування суто для закупівлі вакцини проти коронавірусної інфекції.

Відповідну постанову ухвалив Кабінет міністрів на засіданні 3 листопада.

Уряд визначив єдиним закупником вакцин організацію Crown Agents та доручив Міністерству охорони здоров'я "здійснити закупівлю послуг цієї компанії та послуг, пов'язаних з поставками вакцини проти СOVID-19 за рахунок видатків за бюджетною програмою Міністерства охорони здоров'я 2301270 "Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби СОУТР-19, спричиненої коронавірусом" шляхом укладення відповідних угод із зазначеною спеціалізованою організацією".

Визначено, що в угоді між МОЗ та Crown Agents може передбачатися попередня оплата за послуги на строк не більше ніж 9 місяців. В уряді також повідомили, що на сьогодні з допомогою Crown Agents закуплено 29 млн доз вакцин від COVID-19 різних виробників, з яких поставлено 15,5 млн доз.

Про співпрацю уряду з Crown Agents щодо закупівлі вакцин проти коронавірусу стало відомо на початку січня. Тоді міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив, що "міжнародна компанія Crown Agents буде здійснювати закупівлю вакцини від COVID-19 для України". "Вона матиме повноваження на укладання контрактів відповідно до проведених попередньо Міністерством охорони здоров'я, керівництвом держави, перемовин, а також логістичний супровід вантажів", — сказав він.

В уряді повідомили, що на сьогодні з допомогою Crown Agents закуплено 29 млн доз вакцин від COVID-19 різних виробників, з яких поставлено 15,5 млн доз.

Як раніше повідомляла Суспільному голова представництва Crown Agents в Україні Тетяна Коротченко, оплату за виконання своїх послуг компанія отримує лише після виконання усіх умов контракту та у розмірі, необхідному для покриття операційних витрат. Водночас у Crown Agents не змогли назвати суму, яку отримують за свої послуги, оскільки "вартість операційних витрат ще не відома".

Хто такі Crown Agents

Як зазначено на офіційному сайті компанії, Crown Agents — це неприбуткова міжнародна компанія-розробник, яка співпрацює з міністерствами, урядами, установами, донорами, фондами, благодійниками та приватним сектором для вирішення складних викликів.

"Ми працюємо у трьох галузях: поставки; зміцнення державної системи; управління проєктами та фондами. На практиці послуги, які ми надаємо нашим клієнтам, часто передбачають роботу у цих трьох напрямах залежно від конкретних викликів, які потрібно вирішити, зокрема у питанні реакції на COVID-19", — зазначають в організації.

Компанія співпрацює з клієнтами з понад 100 країн світу й міжнародними організаціями та донорами, серед яких ООН, Світовий банк, Європейська комісія, а також з урядами Японії, Данії, США та Великої Британії.

В Україні вона організовувала закупівлі для проєктів Міністерства фінансів, економічного розвитку та торгівлі, охорони навколишнього середовища і природних ресурсів України Антимонопольного комітету.

Окрім засобів для запобігання поширенню коронавірусу, у 2020 році на замовлення МОЗ компанія закуповувала медикаменти та медичні вироби для дитячого діалізу, лікарські засоби для дітей, хворих на розлади психіки та поведінки із спектра аутизму, з шизофренією, афективними розладами, гіперкінетичними розладами, медикаменти для дорослих, хворих на первинні (вроджені) імунодефіцити, тест-системи для діагностики ВІЛ-інфекції, тести, витратні матеріали для діагностики туберкульозу. Загалом Crown Agents працює із МОЗ України з 2016 року за понад 70 програмами.

Що відомо

  • До кінця 2021 року Україна отримає понад 18,5 млн доз вакцин від коронавірусної хвороби COVID-19. На сьогодні у країни є понад 9 млн доз щеплень. Про це 27 жовтня повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
  • В Україні зафіксували понад 23 тисячі нових випадків коронавірусної хвороби за 2 листопада. 720 людей померло за добу.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок