За добу на Миколаївщині вакцинують до 10 тисяч людей. Фахівчиня розповіла про імунізацію

За добу на Миколаївщині вакцинують до 10 тисяч людей. Фахівчиня розповіла про імунізацію

За добу на Миколаївщині вакцинують до 10 тисяч людей. Фахівчиня розповіла про імунізацію
Фото: Суспільне Миколаїв

За темпами вакцинації Миколаївщина знов почала набирати провідні позиції. У середньому за добу щеплять від семи до десяти тисяч людей.

Про це в ефірі програми "Сьогодні.Головне" розповіла регіональна тренерка з питань вакцинації COVID-19 Ольга Присяжнюк.

За словами Ольги Присяжнюк, ситуація з пришвидшенням вакцинації була вже в травні-червні 2021, коли Миколаївщина входила в десятку областей за кількістю вакцинованих.

"Колись це були наші мрії, взимку – на початку весни, зараз це реальність. Наразі люди усвідомили, що це дійсно захист, вакцинований – значить захищений. Вакцина запобігає розвитку важких ускладнень, важкого перебігу коронавірусної хвороби", – розповідає Ольга Присяжнюк.

За її словами, зараз в області достатньо вакцини, щеплять трьома видами: Coronavac, Comirnaty (Pfizer), Astrazeneca. Міністерство охорони здоров’я України здійснює закупки, в область надійде вакцина Moderna.

"В області 146 пунктів щеплення, є постійні та тимчасові, а також 17 центрів вакцинації. У кожному Центрі первинної медико-санітарної допомоги №2 створили по декілька мобільних бригад, в середньому їх 150. Ця цифра коливається, відкриваються нові, відбувається навчання медичних працівників, оскільки відбуваються зміни", – каже Ольга Присяжнюк.

Фахівчиня розповіла, що Міністерство охорони здоров'я України рекомендувало вакцинувати від коронавірусу дітей віком від 12 років незалежно від приналежності до групи ризику препаратом Comirnaty виробництва BioNTech/Pfizer.

"Вона інноваційна, дає захист 94 відсотки. Міністерство охорони здоров’я України направило до управлінь охорони здоров’я Київській міській та обласним державним адміністраціям роз’яснення щодо застосування переліку медичних протипоказань та застережень до вакцинації проти COVID-19", – зазначає Ольга Присяжнюк.

Читайте також: "Вакцинальна кампанія на Миколаївщині: щепилися понад 515 тисяч людей, серед них понад тисяча дітей"

Щодо протипоказань до вакцинації, то за словами Ольги Присяжнюк, їх може встановити сімейний лікар, з яким укладена декларація, або лікар на пункті щеплення, чи лікар мобільної бригади.

"Кожний факт щеплення реєструється в електронній системі охорони здоров’я. Як і факт тимчасового або абсолютного медичного протипоказання. Маючи такий витяг з електронної системи про створений факт, лікар подає документи на лікарсько-консультативну комісію. І вже комісія з трьох лікарів реєструє, видає довідку, що наразі пацієнту вакцинуватися не можна, і встановлює конкретно, на який час: на один, два чи на три місяці", – говорить Ольга Присяжнюк.

За словами фахівчині, онкологічних хворим також можна вакцинувати, якщо хіміотерапія була шість місяців тому, клінічні аналізи в межах норми, то ніхто не забороняє таких пацієнтів вакцинувати.

Що відомо

  • У Миколаївській області станом на третє листопада 2021 вакциновані 524 384 людини.
  • На Миколаївщині хоча б однією дозою вакцинували 98 відсотків освітян. Область стала лідером серед регіонів за цим показником і посідає друге місце в Україні.
  • В управлінні охорони здоров’я Миколаївської міської ради розповіли, з якими проблемами стикаються містяни при отриманні сертифікатів про вакцинацію та що у такому випадку робити.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок