Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) допустила до використання в умовах надзвичайної ситуації індійську вакцину проти коронавірусу Covaxin, розроблену компанією Bharat Biotech.
Про це повідомляється на сторінці ВООЗ у Twitter.
Вакцина розроблена на основі інактивованого вірусу SARS-CoV-2. Її виробляє індійська компанія Bharat Biotech у співпраці з Індійською радою з медичних досліджень.
Читайте також: Глобальна кількість захворювань і смертей від COVID-19 у світі продовжує зростати – ВООЗ
У червні 2020 року Bharat Biotech отримала дозвіл на проведення досліджень на людях І та ІІ фази випробування вакцини проти COVID-19, яка отримала назву Covaxin, від державного агентства з контролю за ліками Індії.
У листопаді 2020 року компанія приступила до III фази клінічного дослідження на людях. Згідно з результатами досліджень з'ясувалося, що вакцина Covaxin захищає від важких форм хвороби і штаму Дельта.
3 січня 2021 року індійський регулятор дав дозвіл на екстрене використання вакцини Covaxin. У жовтні в Індії видали дозвіл компанії Bharat Biotech на екстрене використання її вакцини від COVID-19 Covaxin для дітей з 2 років.
На сьогодні в країні доступні три вакцини – Covishield, Covaxin і Sputnik V. Також Індія дозволила екстрене використання вакцини проти COVID-19 від компанії Moderna.
У світі станом на ранок 3 листопада зафіксовано 248 283 347 випадків COVID-19, зокрема 5 028 603 летальні, одужали 224 990 340 осіб.
Що відомо
- В Україні 2 листопада зафіксували понад 23 тисячі нових випадків коронавірусу, 720 людей померли. Через коронавірус лише за добу госпіталізовано понад 5 тисяч людей. 93,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини, повідомили в МОЗ.
- Через поширення коронавірусу більшість регіонів України перейшли у "червону" зону, де діють карантинні обмеження, зокрема на пересування в громадському транспорті: обов'язковою для проїзду є наявність COVID-сертифікату про вакцинацію. Київ також із 1 листопада у "червоній" зоні.
- Кабмін опублікував постанову, якою запровадили "жовті" та "зелені" COVID-сертифікати. "Жовтий" сертифікат має інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс. Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати у додатку "Дія" відповідають європейським.
- За даними ЮНІСЕФ, більш ніж половина українців (54,6%) серед тих, хто не щепився від коронавірусу, не бажають вакцинуватися.
- Усі вакцини проти коронавірусу є ефективними проти важкого перебігу та смерті у разі інфікування будь-яким із відомих штамів SARS-COV-2. Однак, вакциновані люди можуть мати легку форму цього захворювання і заражати нещеплених. Тому важливо отримати повний курс вакцинації максимальній кількості людей.
Читайте також
- Усі РНК-віруси змінюються. Що варто знати на порозі третьої хвилі коронавірусу в Україні.
- Чому люди бояться щеплень. Пояснює психологиня
- Третя доза вакцини проти COVID-19: чи потрібна вона
- Чи заразна людина після щеплення від COVID та чи треба вакцинуватись від грипу. Відповідає лікарка
- Учені виявили антитіло, яке захищає від широкого спектра штамів коронавірусу
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!