Учені виявили антитіло, яке захищає від широкого спектра штамів коронавірусу

Учені виявили антитіло, яке захищає від широкого спектра штамів коронавірусу

Учені виявили антитіло, яке захищає від широкого спектра штамів коронавірусу
Пацієнти з COVID-19 перебувають у лікарні у Львові, 23 березня 2021 року. Фото: АР

Науковці Дюкського університету та Університету Північної Кароліни в Чапел-Гілл (США) виявили та протестували антитіло, яке обмежує тяжкість інфекцій, викликаних різними коронавірусами, зокрема тими, що викликають COVID-19.

Результати дослідження були опубліковані 2 листопада в журналі Science Translational Medicine.

Учені виявили у двох досліджуваних понад 1700 антитіл, 50 з них виявилися здатними нейтралізувати вірус SARS-CoV-1, а також SARS-CoV-2, який викликає COVID-19. Дослідники стверджують, що одне з антитіл є особливо потужним і може захищати від багатьох варіантів коронавірусу, зокрема від штаму Дельта.

"Це антитіло має потенціал для лікування поточної епідемії… Воно також може стати у нагоді для майбутніх спалахів, або якщо інші коронавіруси перейдуть від своїх природних господарів-тварин до людей", – зазначив співавтор дослідження доктор Бартон Гейнс

Антитіло вже було протестовано на мишах. Учені довели, що воно здатне блокувати інфекції або значно мінімізувати симптоми. Тест показав, що виявлене антитіло зокрема зменшує негативний вплив коронавірусу на легені.

Співавтор дослідження, професор епідеміології Ральф С. Баріч додав, що отримані результати будуть корисними у проєктуванні стратегій вакцинації.

Науковці зазначили, що це антитіло можна використати для запобігання у майбутньому можливих SARS-CoV-3 або SARS-CoV-4.

Читайте також: Гордіїв вузол для фармакологів. Чому ліки проти коронавірусу складно розробити

Що відомо

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок