54,6% українців не хочуть вакцинуватися від COVID-19 – дослідження ЮНІСЕФ

54,6% українців не хочуть вакцинуватися від COVID-19 – дослідження ЮНІСЕФ

54,6% українців не хочуть вакцинуватися від COVID-19 – дослідження ЮНІСЕФ
Фото: National Cancer Institute

Більш ніж половина українців (54,6%) серед тих, хто не щепився від коронавірусу, не бажають вакцинуватися. 42,3% українців хочуть щепитися, не визначилися 3.1% респондентів.

Про це свідчать дані опитування ЮНІСЕФ, проведеного Info Sapiens за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Світового банку.

У дослідженні пояснюється, що серед тих, хто не бажає вакцинуватися, більшість не довіряють вакцинам. Крім того, вони вважають, що імунізація від COVID-19 несе більше ризиків, аніж сам хвороба та не хочуть переносити реакцію на вакцину. Ще майже чверть вважають, що мають медичні протипоказання до вакцинації від COVID-19.

"Ті, хто не хочуть вакцинуватись, не вважають пандемію серйозною загрозою чи COVID-19 такою хворобою, від якої потрібно щепитися взагалі", – йдеться у дослідженні.

Як вказано в опитуванні, найбільшою мотивацією щепитися від COVID-19 респонденти називали бажання запобігти ускладненням від хвороби та те, що вони не заразять інших людей.

Лише 38% тих, хто не бажає вакцинуватися, вважають пандемію COVID-19 загрозою. Серед щеплених і тих, хто хоче щепитися, цей показник сягає 75% та 76,1% відповідно.

54,6% українців не хочуть вакцинуватися від COVID-19 – дослідження ЮНІСЕФ
Фото – ЮНІСЕФ

Дослідження проведене у вересні-жовтні 2021 року серед 2 006 осіб, старших від 18 років, в усіх регіонах України, за винятком окупованих територій Криму і Донбасу.

Що відомо

  • В Україні 2 листопада понад 23 тисячі нових випадків коронавірусу, 720 людей померли. Через коронавірус лише за добу госпіталізовано понад 5 тисяч людей. 93,2 % госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня – невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини, повідомили в МОЗ.
  • Усі вакцини проти коронавірусу є ефективними проти важкого перебігу та смерті у разі інфікування будь-яким із відомих штамів SARS-COV-2. Однак, вакциновані люди можуть мати легку форму цього захворювання і заражати нещеплених. Тому важливо отримати повний курс вакцинації максимальній кількості людей.
  • Через поширення коронавірусу більшість регіонів України перейшли у "червону" зону, де діють карантинні обмеження, зокрема на пересування в громадському транспорті: обов'язковою для проїзду є наявність COVID-сертифікат про наявність вакцини. Київ також із 1 листопада у "червоній" зоні.
  • Кабмін опублікував постанову, якою запровадили "жовті" та "зелені" COVID-сертифікати. "Жовтий" сертифікат має інформацію про перше щеплення, а "зелений" — про повний курс. Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати у додатку "Дія" відповідають європейським.
  • 3 листопада противники вакцинації перекрили вулиці у Києві.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок