Російська делегація в ООН пропонувала зняти з питання денного поточної сесії Генасамблеї ООН обговорення ситуації в окупованому Криму, однак їй це не вдалося.
Про це під час спілкування з журналістами розповів речник президента Сергій Никифоров.
"Було дуже важливе голосування за порядок денний 76-ої Генасамблеї. Росія намагалася прибрати звідти пункт порядку денного щодо ситуації на сході України та у Криму. Росії не вдалося це зробити – 71 країна проголосувала проти", – повідомив він.
За словами речника, серед цих країн були й Мальдіви, міністр закордонних справ яких, Абдула Шахід, є президентом поточної сесії Генасамблеї ООН. Никифоров розповів, що президент Володимир Зеленський планує зустрітися із Шахідом.
"Думаю, президент подякує йому за підтримку, будуть говорити про те, яким чином на цій сесії ООН зможуть підтримати Кримську платформу, оскільки Кримська платформа і її підсумкова декларація заснована на міжнародному праві і на багатьох попередніх резолюціях Генеральної асамблеї ООН щодо Криму, щодо територіальної цілісності України, щодо порушень Росією міжнародного права", – зазначив посадовець.
З ким ще зустрінеться Зеленський
Никифоров повідомив, що Зеленський також обговорить Кримську платформу із генсекретарем ООН Антоніу Гутеррешем.
"Йтиметься про те, що, наприклад, були представники від ЄС на Кримській платформі, були представники НАТО. А представника від ООН не було. Говоритимуть про те, як підсилити роль Організації Об‘єднаних Націй у підтримці територіальної цілісності України, зокрема й у підтримці саме Кримської платформи", – розповів він.
За словами прессекретаря, також планується обговорення низки економічних питань.
"Про це часто забувають, але ООН – це один із найбільших споживачів товарів та послуг, я маю на увазі, серед міжнародних організацій. ООН щорічно замовляє товарів та послуг на 20 мільярдів доларів. І Україна має від того чималий шмат", – зауважив Никифоров.
Зокрема, йтиметься про надання транспортних послуг, забезпечення програм ООН продовольством, а також про IT-галузь.
Сергій Никифоров повідомив, що також президент планує зустрітися із президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.
"Тут на порядку денному питання енергетичні – це "Північний потік-2", інтеграція європейської та українською електричних мереж. Це, врешті-решт, перехід на зелену енергетику, а також питання лібералізації вантажних транспортних перевезень", – зазначив речник.
Окрім того, Зеленський проведе зустріч із президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, на якій обговорюватиметься низка економічних питань.
"Треба завершити підготовку і підписати угоду про вільний ринок між Туреччиною та Україною. Це значно підсилить товарообіг між країнами", – розповів Никифоров.
Також обговорюватиметься співпраця у військовій сфері, зокрема, щодо військово-морського флоту. Окрім того, можливо, лідери країн обговорять постачання скрапленого газу з країн Близького Сходу за турецького посередництва.
Як зазначив прессекретар, на додачу Зеленський та Ердоган обговорять ситуацію в окупованому Криму.
"Це – підтримка, яку Туреччина могла б надати кримським татарам, зокрема, затриманому Наріману Джелялову. Є списки утримуваних осіб, я думаю, що президент України може передати їх Реджепу Таїпу Ердогану, і вони можуть обговорити, яким чином Туреччина може сприяти звільненню утримуваних осіб, зокрема, й кримських татар", – пояснив Никифоров.
Він додав, що також президент проведе зустрічі з інвесторами, зокрема, місцевим штабом компанії Microsoft.
"Володимир Зеленський запрошуватиме їх до України, інвестувати в Україну. Зараз як раз слушний момент, аби інвестувати в Україну, і прибутковість такого бізнесу буде дуже високою", – підсумував посадовець.
Що відомо
- У Вашингтоні 1 вересня відбулась зустріч між президентами Джозефом Байденом та Володимиром Зеленським. Загалом зустріч тривала близько двох годин, закрита частина – близько години. За результатами зустрічі сторони опублікували спільну заяву, яка включає кілька блоків, зокрема безпековий, правовий та економічний.
- Також Зеленський передав Байдену список з 450 імен українських полонених на тимчасово окупованих територіях і в Росії.
- У межах візиту до США Зеленський презентував план трансформації України, який стосується, зокрема, перетворень у військовій та економічній сферах. Під час презентації плану Зеленський закликав лідерів країн НАТО прискорити вступ України до Альянсу через ескалацію на окупованих територіях.
- 1 вересня Зеленський провів зустріч із президентом Групи Світового банку Девідом Малпассом та міністром оборони США Ллойдом Остіном. Наступного дня він прибув до штату Каліфорнія, де зустрівся із генеральним директором корпорації Apple Тімом Куком.
- 20 вересня українська делегація на чолі з президентом Володимиром Зеленським вилетіла в США для участі в Генеральній Асамблеї ООН.
- Володимир Зеленський заявив, що Генасамблея ООН надає можливість Україні шукати вирішення проблеми окупації Криму та Донбасу.
- 76-та Генеральна асамблея ООН включила до порядку денного засідання питання окупації територій Донбасу та Криму.
Читайте також
"США зараз не могли дати того, що очікували українці" — експерти про зустріч Байдена і Зеленського
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!