"Стоп Шлам" проти МГЗ. У Миколаївському апеляційному суді відбулося засідання

"Стоп Шлам" проти МГЗ. У Миколаївському апеляційному суді відбулося засідання

Доповнено
"Стоп Шлам" проти МГЗ. У Миколаївському апеляційному суді відбулося засідання
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

21 вересня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді відбувається друге засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м.Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн на користь громадської організації "Стоп Шлам".

Про це повідомляє кореспондент Суспільного Олександр Гордієнко.

За підрахунком поліції, біля будівлі суду зібрались майже 500 представників Миколаївського глиноземного заводу (МГЗ) та близько 100 людей від громадської організації "Стоп Шлам".

Працівники глиноземного заводу виступають проти стягнення з МГЗ грошей на користь громадської організації. Представники "Стоп Шлам" наполягають на виконанні рішення суду першої інстанції.

Під Миколаївським апеляційним судом зібралися люди.Чого вимагають
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

"Біда буде, якщо доведеться заплатити 9,2 мільярда гривень цій організації. Це більше ніж вартість самого підприємства. Тому тут вже нікуди ходити не треба. Хоч вони та кричать, що зупиняти підприємство вони не хочуть, але воно саме по собі зупиниться. Бо будуть арештовані всі рахунки. Це гроші, це заробітна плата і все", – розповів голова профспілки Миколаївського глиноземного заводу Олексій Медвідь.

Представників громадської організації "Стоп Шлам" та їх опонентів розділяє живий ланцюг поліції діалогу.

"Вони нам постійно розповідали під час минулих процесів, що в нас "мертві душі". Власне за цей час ми витримали тиск з боку правоохоронних органів, що змобілізувало людей. Ви бачите, що зараз це досить пристойна кількість людей прийшла. Всі є представниками ГО "Стоп Шлам", – член ГО "Стоп Шлам" Ілля Зелінський.

Засідання з оскарження рішення попередньої інстанції (Заводського районного суду) щодо відшкодування представникам "Стоп Шламу" майже дев'яти мільярдів гривень моральної і матеріальної шкоди заплановане на 10:30.

На вході до будівлі охорона перевіряє в людей, що прийшли, наявність заборонених предметів.

О 10:50 розпочалось засідання суду.

Під Миколаївським апеляційним судом зібралися люди.Чого вимагають
Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Сторона глиноземного заводу подала клопотання. Йдеться про нові матеріали: долучення рішень дисциплінарної палати при Міністерстві юстиції про притягнення до дисциплінарної відповідальності експертів, протоколів допитів людей, письмові пояснення щодо вищої палати Верховного Суду тощо.

На засіданні суду вивчають декілька томів справи щодо екобезпеки підприємства.

О 12:20 суддівська колегія оголосила п'ятихвилинну перерву.

У судовому засіданні оголошено перерву до 14:00. Представники МГЗ та "Стоп Шлам" закінчили акцію під будівлею суду.

Станом на 14:15 засідання суду поновили.

Оскільки представники МГЗ надали нові докази, вже в апеляційній справі, захист "Стоп Шлам" подав клопотання про визначення чіткого регламенту процесу з'ясування обставин справи та перевірки доказів.

Заслухавши сторони та порадившись, не виходячи з зали засідань, головуюча суддя Наталія Тищук оголошує рішення на даному етапі розгляду справи.

"Відмовити в задоволенні клопотань. З огляду на те, що письмові пояснення не передбачені на цій стадії їх долучення. Стосовно інших, оскільки дані надані вже після встановлення судового рішення, суд відмовляє в задоволенні зазначених клопотань", – сказала суддя Наталія Тищук.

Адвокат (сторона ГО "Стоп Шлам") Артемій Воробйов прокоментував рішення суду: "Сьогодні (21 вересня – ред.) суд почав процедуру дослідження доказів по даній справі, судом вирішено ряд процесуальних питань, зокрема питань про долучення додаткових доказів. Це нові докази, що утворені після ухвали суду першої інстанції. Сторона клопотала про їх долучення. Суд їм відмовив, з огляду на межі апеляційного перегляду справи встановлений ст. 367 ЦПК Україн".

"Стоп шламу нічим крити надані докази, вони взагалі не можуть відстояти свою позицію, тому вони посилаються на якісь процесуальні порушення. Окрім того, і вони, і суд першої інстанції знали, що проти експертів відкрито дисциплінарне провадження. По заяві МГЗ в поліції Миколаївської області зараз ведеться карне провадження за фактом шахрайства. Тому що для фабрикування справи в суді першої інстанції були використані підробка документів, заяв людей, людей, які не були членами громадської організації, вони заперечують свою участь у цій організації", – каже адвокат (сторона МГЗ) Володимир Ващенко.

У судовому засіданні оголошена перерва до 9:30 12 жовтня.

Що відомо

  • ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" – найбільше в Україні та одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії. Для потреб Миколаївського глиноземного заводу планується побудувати біля Миколаєва ще одне сховище для відходів від обробки бокситів і виробництва глинозему – червоного шламу. 12 березня 2021 року про ставок-накопичувач на території підприємства та перспективу нових шламових полів говорили під час першої зустрічі керівництва Миколаївського глиноземного заводу та представників Галицинівської територіальної громади.
  • У травні 2021 році громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду, вимагаючи матеріальної компенсації від заводу в розмірі понад 9 мільярдів гривень. 25 травня Заводський районний суд Миколаєва задовольнив позов громадської організації та зобов’язав керівництво заводу виплатити компенсацію. Керівництво МГЗ з рішенням суду не згодне – подало апеляцію.
  • 25 червня 2021 року в селі Лимани Миколаївського району Миколаївської області відбувся круглий стіл щодо наслідків функціонування шламосховищ глиноземного заводу (МГЗ).
  • 16 липня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді відбулося перше засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м.Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн на користь громадської організації "Стоп Шлам".
  • 27 липня 2021 року поліція розпочала кримінальне провадження стосовно громадської організації "Стоп Шлам", яка намагається відсудити у Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн за позовом про відшкодування моральної шкоди. Інформацію підтвердив член громадської організації “Стоп шлам” Василь Павлов.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

На початок