На Миколаївщині поліція розпочала кримінальне провадження стосовно ГО "Стоп Шлам"

На Миколаївщині поліція розпочала кримінальне провадження стосовно ГО "Стоп Шлам"

На Миколаївщині поліція розпочала кримінальне провадження стосовно ГО "Стоп Шлам"
Колаж Єлизавети Усатенко

Поліція розпочала кримінальне провадження стосовно громадської організації "Стоп Шлам", яка намагається відсудити у Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн за позовом про відшкодування моральної шкоди. Інформацію підтвердив член громадської організації “Стоп шлам” Василь Павлов.

На своїй сторінці у Facebook пресслужба Миколаївського глиноземного заводу написала, що "відповідно до матеріалів кримінального провадження, аби заволодіти майном МГЗ, група осіб сфабрикувала документи, на підставі яких надалі було подано позов від нібито 1279 членів організації про стягнення компенсації моральної шкоди".

“У нас був пікет під Міністерством внутрішніх справ. Сьогодні (27 липня – ред.) керівник нашої організації у Києві, на зустрічі там. Намагаємося добитися справедливості, щоб припинився тиск від поліцейських”, – сказав Василь Павлов.

Дії членів організації правоохоронці кваліфікують за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України – замах на злочин "Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою".

На Миколаївщині поліція розпочала кримінальне провадження стосовно ГО "Стоп Шлам"
Миколаївський глиноземний завод. МГЗ

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Що відомо

  • ТОВ "Миколаївський глиноземний завод" - найбільше в Україні та одне з найбільших в Європі підприємств кольорової металургії. Для потреб Миколаївського глиноземного заводу планується побудувати біля Миколаєва ще одне сховище для відходів від обробки бокситів і виробництва глинозему – червоного шламу. 12 березня 2021 року про ставок-накопичувач на території підприємства та перспективу нових шламових полів говорили під час першої зустрічі керівництва Миколаївського глиноземного заводу та представників Галицинівської територіальної громади.
  • В травні 2021 році громадська організація "Стоп шлам" подала позов до суду, вимагаючи матеріальної компенсації від заводу в розмірі понад 9 мільярдів гривень. 25 травня Заводський районний суд Миколаєва задовольнив позов громадської організації та зобов’язав керівництво заводу виплатити компенсацію. Керівництво МГЗ з рішенням суду не згодне – подало апеляцію.
  • 25 червня у селі Лимани Миколаївського району Миколаївської області відбувся круглий стіл щодо наслідків функціонування шламосховищ глиноземного заводу (МГЗ).
  • 16 липня 2021 року в Миколаївському апеляційному суді відбулося перше засідання щодо оскарження рішення Заводського районного суду м.Миколаєва про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд грн на користь громадської організації "Стоп Шлам".

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Миколаїв у Viber

На початок