Обіймав посаду при окупаційній адміністрації: на Миколаївщині чоловіка підозрюють у колабораціонізмі

Обіймав посаду при окупаційній адміністрації: на Миколаївщині чоловіка підозрюють у колабораціонізмі

44-річного жителя деокупованої Снігурівки підозрюють у колабораціонізмі. За версією слідства, він добровільно обіймав посаду так званого очільника комунального підприємства "Снигиревское благоустройство" при окупаційній адміністрації.

Про це повідомляє Миколаївська обласна прокуратура.

За інформацією відомства, на псевдопосаді чоловік здійснював прийом на роботу працівників, встановлював графік роботи, проводив наради, надавав вказівки працівникам бухгалтерського відділу на здійснення виплат заробітної плати та матеріальної допомоги працівникам підприємства в російських рублях, формував та передавав звітність роботи підприємства, здійснював розпорядження комунальним майном, яке окупанти поставили на облік незаконного підприємства.

Обіймав посаду при окупаційній адміністрації: на Миколаївщині чоловіка підозрюють у колабораціонізмі
Підозрюваний у колабораціонізмі. Фото: Миколаївська обласна прокуратура

Чоловікові про підозру повідомили заочно. Санкція статтіЧоловіку інкримінують частину п’яту статті 111-1 Кримінального кодексу України "Колабораційна діяльність": Добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора, або добровільне обрання до таких органів, а також участь в організації та проведенні незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території або публічні заклики до проведення таких незаконних виборів та/або референдумів на тимчасово окупованій території. передбачає до десяти років позбавлення волі.

Станом на 26 січня прокуратура готує матеріали для оголошення підозрюваного чоловіка в розшук.

Читайте також

Частина Миколаєва без водопостачання через ремонтні роботи. Адреси

Енергетична війна: Миколаївщина отримала 80 тонн обладнання для відновлення електропостачання в області

Бетонні укриття: від чого здатні захистити та наскільки актуальні в Миколаєві

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок