Перший Всеукраїнський фестиваль народного танцю ”Ятранське коло” розпочався в Кропивницькому. Його ініціатор – керівник художнього колективу ”Світанок” Максим Печененко. Відкрили фестиваль в обласному театрі імені Марка Кропивницького. Суспільне побувало на відкритті фестивалю, дізналось про його програму та учасників.
За словами Максима Печененка, в Україні проводять багато конкурсів народного танцю, фестивалів – мало: ”Ми вирішили не робити конкурсну програму, а просто зібрати наших друзів, зібрати нових людей, познайомитися, поспілкуватися, навчитися”.
Участь у фестивалі беруть 18 колективів з Києва, Харкова, Хмельницького, Полтави, Ужгорода, Кропивницького і Долинської Кіровоградської області.

У рамках фестивалю, зі слів ініціатора, відбудуться три майстеркласи: ”З волинської хореографії, Слобожанщини, хореографії центральної України: дівоча обертальна техніка, техніка чоловіча в танці гопак. Їх проводитимуть провідні спеціалісти, Заслужені артисти України, солісти Національного заслуженого ансамблю танцю імені Павла Вірського”.
Гроші на проведення фестивалю виділили з міського бюджету – розповіла начальниця міського управління культури Анна Назарець: ”Суму виділену назвати не можу, тому що фестиваль відбувається в рамках святкування Дня міста, тобто витрати на фестиваль рахували з іншими витратами на святкування”.
За словами Анни Назарець, хочуть проводити фестиваль, мінімум, раз на два роки.
Читайте також: Програма святкування Дня міста Кропивницький.
Учасниця фестивалю, керівниця ансамблю танцю ”Веснянка” з Хмельницького Валентина Мандзій розповіла, що на фестивалях в центральній та східній України бувають нечасто: ”На Захід більше їздимо. Звичайно, для нас Кропивницький це є знаний Народний хореографічний ансамбль ”Пролісок”, знаний Заслужений ансамбль народного танцю України ”Ятрань”. І нам цікаво приїхати в танцювальну столицю УкраїниКропивницький отримав це звання 2011 року, після перемоги в першому телепроєкті "Майдан's".”.
Концерт-відкриття фестивалю тривав півтори години.
Відвідувачка фестивалю Наталія Агапєєва вважає, що народний сценічний танець потребує збереження: ”Його потрібно пропагувати, плекати, берегти. Тому що народний сценічний танець – це унікальне мистецтво нашої країни, яке представляє нашу українську ідентичність”.
Фестиваль триватиме три дні, до 18 вересня.