У Кропивницькому відбулась акція ”STOP біженців з Афганістану”

У Кропивницькому відбулась акція ”STOP біженців з Афганістану”

Оновлено
У Кропивницькому відбулась акція ”STOP біженців з Афганістану”
Суспільне: Кропивницький

ОНОВЛЕННЯ: До Комісії з журналістської етики надійшла скарга на цей матеріал (сюжет та статтю) щодо порушення Кодексу етики українського журналіста. Зокрема, відсутність відокремлення фактів від суджень та припущень учасників акції, а також дискримінаційні висловлювання на адресу біженців та іноземців.

Команда Суспільне Кропивницький погоджується із зазначеними порушеннями та хоче звернути увагу, що не поділяє позиції учасників акції і просить вибачення у тих, кого могли образити їхні висловлювання.

Суспільний мовник понад усе цінує довіру аудиторії, дотримується у своїй роботі принципів недискримінації, поваги до прав людини та не обмежується захистом окремих політичних сил, національних, етнічних, релігійних чи соціальних груп.

Матеріал також доповнено коментарем юриста, у якому зазначається, що звернутися за захистом до іншої країни право кожної людини, якщо ситуація в її рідній країні загрожує життю.

Акція ”STOP біженців з Афганістану” відбулась у Кропивницькому. Організували її семеро представників громадської організації ”Національний корпус Кропивницький”. Вимагали від міської та обласної влади не пускати у Кіровоградську область біженців з Афганістану. На підтримку своєї вимоги зібрали пів сотні підписів містян. Суспільне вислухало вимоги протесувальників та дізнавалось, що про переселенців з Афганістану думають кропивничани.

Протестувальники зібрались на сходинках перед приміщенням Кропивницької міської ради. Тримали плакати з написами ”STOP біженців з Афганістану”, ”Допоможіть переселенцям Донбасу, Луганську, Криму”.

Порядок під час акції забезпечували четверо поліцейських. Поліцейський Олексій Очеретник сказав, що порушень громадського порядку під час акції не зафіксували.

Акція на площі перед міською радою тривала 40 хвилин.

У Кропивницькому відбулась акція ”STOP біженців з Афганістану”
Суспільне: Кропивницький

Позиція протестувальників

Ініціатор акції Дмитро Потоцький вважає, що допомагати передусім треба українцям – переселенцям з Донбасу. З його слів, Кропивницький став першим містом в Україні, де відбулася така акція. Цього тижня до неї приєднаються інші міста: ”Ходять чутки, що збираються до України завести більше п’яти тисяч біженців з Афганістану. Вважаю це недоречним, тому що в Україні вистачає своїх переселенців. У нас, нагадаю, триває восьмий рік війни вже, і ми не можемо допомогти навіть своїм внутрішнім переселенцям”.

”Краще б держава допомагала нашим переселенцям з Донбасу, Луганську, Криму, ніж тим, які приїдуть з Афганістану, які не борються за свою землю. Наші хлопці там уже восьмий рік в окопах”,– сказала учасниця акції Ірина Солодова.

Учасник акції Євгеній Драгомирецький проти ввезення переселенців з Афганістану в Україну: ”Це буде притиснення християнських традицій. Вважаю, що неприпустимою є практика переселення людей з країн Сходу. Вже в Європі мають негативний вплив на їхню культуру, на розвиток раси”.

Дмитро Потоцький показав петицію проти біженців з Афганістану, яку давали підписати всім охочим. За пів години, зібрали 52 підписи.

У Кропивницькому відбулась акція ”STOP біженців з Афганістану”
Охочі підписували петицію проти біженців з Афганістану. Суспільне: Кропивницький

Думки кропивничан

Кропивничанин Валентин Шульцев підписав петицію протестувальників, підтримавши акцію проти біженців з Афганістану: ”У нас гроші є на це? Ми у цьому не зацікавлені”.

Кропивничанка Марія Письменна розповіла Суспільному, що не проти того, щоб громадяни Афганістану їхали в Україну: ”Людям же треба десь дітися в цій ситуації”.

Кропивничанин Олексій Грез сказав, що не буде проти переселенців, якщо це буде погоджено на державному рівні: ”Якщо наша країна прийме їх, то хай приїжджають”.

Петицію передали міському голові

Петицію проти переселенців з Афганістану ініціатор акції передав у канцелярію міської ради. Працівниця канцелярії Лариса Гараз сказала, що передасть її на розгляд міському голові.

Ставлення учасників акції в Кропивницькому до біженців, на думку учасниці Коаліції з протидії дискримінації в Україні Ольги Веснянки, є упередженим: ”Прикро, але очікувано, що маргінальні праворадикальні групи використовуватимуть у своїх інтересах тематику кризи, зокрема, гуманітарну кризу в Афганістані, розпалюючи можливі конфлікти, міжнаціональну ворожнечу. Думаю, що до цього має бути прикута увага Служби безпеки України, можливо. Добре, що такі акції є малочисельними. Водночас тішуся, що є небайдужі люди, які збирають одяг, шукають можливості розселення для родин з Афганістану, які вимушені шукати можливості для тимчасового притулку в Україні”.

Що відомо

Речниця управління Державної міграційної служби в Кіровоградській області Інна Захарова розповіла, що в Україні є три тимчасові пункти перебування біженців – в Одеській, Закарпатській та Київській областях. На території Кіровоградської області з посвідками на постійне проживання проживають шестеро громадян Афганістану. Вони не є переселенцями.

За інформацією радниці з питань інформації та засобів масової інформації Агентства Організації об’єднаних націй у справах біженців в Україні Вікторії Андрієвської, на 1 січня 2021 року в Україні перебували 822 біженців з Афганістану. Після військового перевороту та зміни влади в Афганістані 370 громадян цієї країни, яких евакуювали в Україну, попросили надати їм статус біженця або додаткового захисту: ”Шукачі притулку з Афганістану були добре прийняті, їм було надано доступ до процедури надання притулку. Також вони мають доступ до правової, соціальної підтримки, до тестування на COVID-19 та до вакцинації”.

Правозахисник, координатор проєкту "Без кордонiв" розповів Суспільному, що кожна людина, якій загрожують переслідуванням, або вона побоюється, що такі переслідування будуть, може знайти притулок та захист у тих країнах, які є частиною Міжнародної системи притулку: "Конвенція Організації Об'єднаних Націй 1951 року та її Протокол 1967 року створили таку систему та дали визначення тому, хто такі біженці. Це люди, яким загрожують переслідуванням на Батьківщині. І Україна цю конвенцію підписала у 2002 році. Ми є частиною Міжнародної системи притулку".

Читайте також

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди