У Раді сталася штовханина під час виступу Гео Лероса. Депутати прокоментували інцидент

У Раді сталася штовханина під час виступу Гео Лероса. Депутати прокоментували інцидент

Доповнено
У Раді сталася штовханина під час виступу Гео Лероса. Депутати прокоментували інцидент
. У Раді між депутатами від "Слуги народу" Гео Леросом та Миколою Тищенком сталася штовханина, 9 вересня 2021 року, фото: УНІАН

У Верховній раді між депутатами від "Слуги народу" Гео Леросом та Миколою Тищенком сталася штовханина.

Під час виступу Лероса, Тищенко перервав колегу, відштовхнув колегу від трибуни та не давав повернутися та продовжити.

У Верховній раді між депутатами від "Слуги народу" Гео Леросом та Миколою Тищенком сталася штовханина
У Верховній раді між депутатами від "Слуги народу" Гео Леросом та Миколою Тищенком сталася штовханина. Фото: УНІАН

Інцидент стався, коли Лерос у Раді вимагав пояснень від президента Володимира Зеленського щодо пояснень провалу операції із затримання бійців ПВК "Вагнера".

Тищенко перервав виступ колеги на словах "пане Зеленський ви можете скільки завгодно призначати своїх друзів, знайомих на керівні державні посади, але ви перетворюєте країну на мафію".

Що кажуть депутати

Тепер Тищенко заявляє, що Лерос має скласти мандат і заявив, що дії останнього не дають партії "бути єдиною, сильною, спільною командою".

"Один з депутатів почав ображати президента України за якого голосували 73% українців. Я в цьому бачу, що він в цьому ображав всіх українців, мене особисто, тому що я голосував за Зеленського, я бачив що саме ця людина змінить Україну", — прокоментував свій вчинок Суспільному Тищенко.

Він також наголосив, що Лерос виступав "не по темі", тому що коли йому дали слово, парламент розглядав звіт Тимчасової слідчої комісії щодо зловживань у роботі "Укрзалізниці".

"Річ у тому, що в парламенті багато емоцій, дуже багато різних енергій, скажімо так. І коли йому було з місця сказано, будь ласка, по темі, то він взагалі не відчував відповідальності перед суспільством. Він продовжував ображати, продовжував лаятися і казати брудні речі саме про гаранта нашої Конституції", — сказав Тищенко.

Своєю чергою Лерос заявив, що Тищенко повівся "як у масштабі держави діє влада Зеленського".

"Від посади мене неможливо відсторонити, можуть на 5 засідань, але я готовий до будь-яких дій. З часу як мене виключили з фракції за публікацію матеріалу пов’язаного з корупцією Зеленського, на мене постійно йде тиск, йде переслідування, тому мене абсолютно не турбує факт що мене можуть відсторонити на якусь кількість днів від роботи у ВР", — зазначив депутат.

Лерос також наголосив, не вважає, що у його виступі були слова, які ображають президента.

За словами голови фракції "Слуга народу" Давида Арахамії, обидва депутати мають бути покарані, однак рішення спочатку має ухвалити регламентний комітет, а потім його проголосує Верховна рада.

"Завжди в конфлікті є дві сторони і треба карати обидві сторони. Наша позиція така, щоб пан Разумков звернувся до регламентного комітету і той, згідно регламенту має до п'яти днів відсторонити від участі в сесійних засіданнях", — зазначив він.

Що відомо

  • 29 липня 2020 року біля Мінська затримали 33 членів ПВК "Вагнера".
  • Україна заявила, що серед "вагнерівців" є 28 осіб, причетних до військових злочинів на Донбасі і СБУ зібрала достатньо доказів. Офіс генпрокурора направив до Білорусі офіційний запит про екстрадиційний арешт затриманих "вагнерівців". Відповідь ОГПУ не отримав.
  • За тиждень після українського запиту Білорусь віддала 32 "вагнерівців" Росії. В Офісі президента сприйняли це "з прикрістю".
  • Пізніше Путін назвав розміщення "вагнерівців" у Білорусі "спецоперацією США".
  • Журналіст Юрій Бутусов повідомив, що українські спецслужби більше року готували операцію із затримання "вагнерівців". Задля цього їх виманили до Білорусі. Проте, за словами журналіста, на нараді в Офісі президента силовики повідомили про фінальну стадію спецоперації, їх попросили відкласти її на кілька днів, після чого вона провалилася.
  • У СБУ та в Головному управлінні розвідки спростували свою причетність до підготовки цієї спецоперації, а керівник Офісу президента України Андрій Єрмак назвав заяви "спланованою дезінформацією". 14 вересня 2020 року біля будівлі Верховної ради влаштували акцію з вимогою створити тимчасову слідчу комісію для розслідування справи "вагнерівців".
  • Пізніше лідер партії "Європейська солідарність" Петро Порошенко заявив, що санкціонував проведення операції українських спецслужб із затримання бійців так званої приватної військової компанії "Вагнера" під час перебування верховним головнокомандувачем у 2018 році.
  • 15 березня Рада зареєструвала проєкт щодо створення ТСК у справі "вагнерівців" та "плівок Суркова".
  • Український парламент 19 травня створив ТСК з розслідування можливих злочинів представників державної влади, що сприяли порушенню державного суверенітету та територіальної цілісності України, проте опозиційні фракції "Голос", "Батьківщина", "Європейська солідарність" не дали в неї своїх представників. Зокрема, "Голос" і "Європейська солідарність" наполягали на створенні ТСК, яка має розслідувати виключно "справу вагнерівців".
  • В ході спецоперації із пошуку та затримання бійців ПВК "Вагнера" українська розвідка змусила підозрюваних самих надіслати докази участі у бойових діях на Донбасі та причетності до збиття малазійського Боїнга МН17.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок