Українські бібліотеки не отримають книгу з гендерними стереотипами. Мінкульт назвав причину

Українські бібліотеки не отримають книгу з гендерними стереотипами. Мінкульт назвав причину

Українські бібліотеки не отримають книгу з гендерними стереотипами. Мінкульт назвав причину
book24

Міністерство культури та інформаційної політики ініціювало призупинення процесу закупівлі для бібліотек країни книги Марини Ланге "Щоб у 16 не було запізно", яка транслює гендерні стереотипи.

Як повідомила пресслужба Мінкульту, з відповідним запитом до Українського інституту книги звернувся очільник відомства Олександр Ткаченко.

У міністерстві зауважили, що виступають проти цензури у будь-якому її прояві. "Водночас, є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків. Книга Марини Ланге "Щоб у 16 не було запізно" — одна із таких речей, тому що підтримує усталені гендерні стереотипи", — зазначили у Мінкульті.

У відомстві зазначили, що у своїй книзі авторка узагальнює переконання про те, якими мають зростати дітлахи різних статей, закликає заохочувати хлопчиків та дівчат до певної поведінки, що "відповідає" уявленням про жіночність і мужність. "МКІП вважає, що забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід’ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи", — йдеться в заяві міністерства.

Що передувало

Книга "Щоб у 16 не було запізно" викликала хвилю критики ще після появи на Книжковому арсеналі у червні. Зокрема, авторка книги стверджує, що "дівчата вже народжуються з жіночими якостями" як то вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість та здатність надихати, натомість такі якості, як цілеспрямованість та відповідальність визначені "чоловічими". Окрім того, на думку авторки, тільки хлопчиків треба спрямовувати на досягнення.

Міністерство культури, згідно з указом від 20 серпня, планувало закупити 459 примірників зазначеної книги для поповнення фондів бібліотек. При цьому, як повідомили в Українському інституті книги, над переліком літератури для бібліотек працювали три експертні ради, зокрема рада з оцінювання літератури для дітей та юнацтва, з оцінювання художньої літератури для дорослих, з оцінювання іншої (нехудожньої) літератури для дорослих.

Що відомо

  • 28-річна вчителька музики з Валенсії Сакіра Вентура створила інтерактивну мапу з творами жінок-композиторок. Проєкт має на меті нагадати про видатних жінок, чий внесок в музику століттями применшували або ігнорували через гендерну нерівність та упереджене ставлення.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі.
  • За 2020 рік за домашнє насилля в Україні засудили 921 людину.
  • За даними ВООЗ, кожна четверта жінка та дівчина у всьому світі зазнала фізичного або сексуального насилля з боку чоловіка чи партнера-чоловіка.
  • У 2020 році органами та підрозділами Національної поліції було складено понад 130 тисяч протоколів через домашнє насильство.
  • Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявляла, що правоохоронці зареєстрували 2,7 тисячі правопорушень за статтею "домашнє насильство" з початку 2020 року.
  • Згідно з опитуванням ООН, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.

Читайте також

Як досягти гендерної рівності у політиці. Пояснює урядова уповноважена

Чому жінки мовчать про пережите насилля і чому суспільство звинувачує жертв. Пояснюють психологині

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок