У Києві пройдуть урочисті заходи з нагоди 80 років від дня народження Богдана Ступки

У Києві пройдуть урочисті заходи з нагоди 80 років від дня народження Богдана Ступки

У Києві пройдуть урочисті заходи з нагоди 80 років від дня народження Богдана Ступки
Богдан Ступка

27 серпня 2021 року виповнюється 80 років з дня народження актора Богдана Ступки. У межах вшанування пам‘яті видатного митця в Києві пройдуть урочисті заходи.

27 серпня

Відкриття меморіальної дошки-горельєфу

Об 11:00 відбудеться відкриття меморіальної дошки-горельєфу на будинку, де мешкав Богдан Сильвестрович за адресою вул. Заньковецька, 1/3.

Захід відкриється перформансом з капелюхами у супроводі голосів з вистав Богдана Ступки. "Капелюхи – невід'ємна частина образу Богдана Сильвестровича: дорогою до театру, він любив вітатись з людьми, знімаючи на знак пошани капелюха", – повідомляють організатори.

Показ вистави "Пер Ґюнт"

О 19:00 в Національному академічному драматичному театрі імені Івана Франка відбудеться показ вистави "Пер Ґюнт" Генріка Ібсена у постановці режисера Івана Уривського.

На головну роль Іван Уривський залучив двох акторів — Остапа Ступку та Олександра Форманчука. Якщо Генрік Ібсен передбачає три вікових етапи Пера Ґюнта, то у постановці театру імені Франка зупинилися на "середньому віці" як на епіцентрі, екваторі його життя.

Роль Озе, матері Пера Ґюнта, будуть виконувати Ольга Сумська та Олена Хохлаткіна. Також до вистави залучені Анжеліка Савченко, Світлана Косолапова, Ірина Дорошенко, Людмила Смородіна.

80 років від дня народження Богдана Ступки
Олександр Форманчук у ролі Пера Ґюнта. Театр імені Франка

"Пер Ґюнт" — п'єса норвезького письменника Генріха Ібсена у п'яти діях. У творі розповідається про звичайного сільського хлопця Пера Ґюнта, який мріє знову стати багатим — його батько пропив усі гроші.

Протягом свого життя він був оголошеним поза законом у Норвегії, попрацював работорговцем у США та бізнесменом у Марокко, поблукав пустелею, став вождем бедуїнів та пророком, опинився в лікарні для психічнохворих в Каїрі і, врешті-решт, повернувся до рідного дому та коханої, але вже сліпої від горя Сольвейг.

28 серпня

О 12.00 на книжковому артфестивалі Kyiv BAF відбудеться "Розмова про Батька і Учителя" з Остапом Ступкою. А також презентація книжкової виставки спільно з Публічною бібліотекою імені Лесі Українки: "Богдан Ступка: безсмертний дотик до душі..."

80 років від дня народження Богдана Ступки
Остап Ступка. Wikipedia

Виставковий Центр АККО Інтернешнл (Київ, просп. Перемоги, 40 Б). Вхід вільний.

29 серпня – 10 вересня

У Національному музеї Тараса Шевченка триватиме виставка KOD STUPKA///КОД СТУПКИ.

Це виставка портретів Богдана Ступки, написаних видатними художниками України: Владиславом Шерешевським, Іваном Марчуком, Ольгою Петровою, Андрієм Александровичем-Дочевським, Михайлом Химичем; фотопроект з життя Актора, презентація книги-альбому "Я – Богдан", образи Ступки в графіці Сергія Якутовича, експозиція костюмів і колекції театральних і кіноафіш, відеоколаж з вистав та фільмів Богдана Сильвестровича.

80 років від дня народження Богдана Ступки

Виставку буде відкрито для відвідувачів з вівторка по неділю (10:00-18:00). Вхід вільний.

Що відомо

Богдан Сильвестрович Ступка – актор театру та кіно, лауреат Шевченківської премії 1993 року за головну роль у виставі "Тев'є-Тевель" за Шолом-Алейхемом, Герой України.

Помер 22 липня 2012 року на 71 році життя. Він хворів на рак кісток і на фоні тривалого лікування стався серцевий напад. Під час прощання з актором 24 липня труну з тілом несли з театру Івана Франка Крещатиком, слідом йшов натовп людей, який аплодував.

Богдан Ступка хотів померти в один день зі своєю матір'ю Марією Ступкою, яка пішла з життя в ніч з 23 на 24 липня 2007 року.

Категорії
ТеатрАрхітектураДизайнІншеРозкладКонцертиПрограмиПодкастиСПАДОК ТЕРЕЩЕНКІВARTИЛЕРІЯРадіо ПроміньРадіо Культура