"Не було іншого вибору". Український важкоатлет-призер Олімпіади-2020 пояснив зміну громадянства

"Не було іншого вибору". Український важкоатлет-призер Олімпіади-2020 пояснив зміну громадянства

Ексклюзивно
"Не було іншого вибору". Український важкоатлет-призер Олімпіади-2020 пояснив зміну громадянства
. AP

Українець змінив громадянство три роки тому і став бронзовим призером Токіо-2020.

Збірна України на Олімпійських Іграх у Токіо здобула поки що шість медалей. Перше "срібло" в останній день змагань з плавання завоював Михайло Романчук - у запливі на 1500 метрів вільним стилем.

Читайте також: Михайло Романчук - срібний призер Олімпіади-2020 з плавання!

Однак саме медалей, здобутих українцями, на Олімпійських Іграх більше. Наприклад, у дзюдо бронзову нагороду виборола Ірина Кіндзерська, яка представляє Азербайджан. А у важкій атлетиці "бронзу" здобув ще один українець - Антон Плєсной, який змінив громадянство на грузинське.

Плєсной народився у Дніпрі та представляв Україну на багатьох світових турнірах з 2012 по 2018 роки, виступаючи у ваговій категорії до 77 кг. Проте на дорослому рівні не показав високих результатів.

У 2018 році український важкоатлет змінив громадянство і почав виступати за Грузію. З того часу йому вдалося досягти кращих результатів у новій вазі - Плєсной є представником Грузії у вазі до 96 кг.

Перед Олімпійськими Іграми у Токіо Плєсной здобув "бронзи" чемпіонату світу та Європи у 2019 році. А на Євро у 2021 році став чемпіоном.

На Олімпіаді-2020 грузин також виборов медаль - з результатом двоборства 387 кг він став бронзовим призером.

Чому Плєсной змінив спортивне громадянство?

Після виступу Плєсной дав інтерв'ю Суспільне Спорт, у якому розповів, що саме його мотивувало змінити громадянство.

За словами важкоатлета, він не відчував хороших умов, які створюються для спортсменів в Україні. І наголосив: після спілкування з іншими важкоатлетами, що продовжують виступи в Україні, зрозумів - ситуація за три роки не покращилася.

"В Україні на той час не створювали хороших умов для спортсменів. Як у принципі і зараз - досі спілкуюся з колегами по моєму виду спорту та іншим. І розумію, що їм не дають того, чого вони заслуговують".

Плєсной визнав, що мав серйозні розбіжності з федерацією важкої атлетики. На його думку, якби він залишився в Україні, то міг би і взагалі не поїхати у Токіо.

"У мене були серйозні розбіжності з федерацією. Вирішив піти в іншу країну, тому що не було іншого вибору. Якби я виступав за Україну то, можливо, не поїхав би на Олімпіаду взагалі. Тому дякую Грузії, що прихистила та дала можливість виступити на Олімпіаді. Але я не забуваю за свій край. Сам я з Донбасу, люблю Україну та Грузію. Усе одно це для мене рідні місця. Сподіваюся, що Україна ще себе покаже та створить гідні умови для спортсменів".

Щодо самого виступу, то Плєсной звернув увагу на травму, з якою виступав на Олімпіаді. Важкоатлет накульгуючи залишав межі майданчика, і наголосив: не знав навіть як штовхатиме через дуже неприємний біль.

"Травма трапилася під час тренувань. Днів п'ять тому відчув сильній біль у коліні. Лікарі намагалися максимально відновити коліно як могли, у принципі їм це вдалося - зміг виступити у ривку. Але під час першого поштовху відчув гострий біль - не знав, як штовхатиму. При будь-якому натиску на ногу у стартовій позиції був пекельний біль, але я розумів, що якщо приїду без медалі - мені не пробачать ані мої вболівальники, ані Україна, ані Грузія. Тому я просто вимкнув усі відчуття - що буде те й буде. Це Олімпіада, вона може бути однією у житті, тому треба працювати до кінця".

Результат у Токіо Плєсной оцінює як позитивний. Але саме через умови, в яких він був здобутий.

"Так, [ця "бронза" - на вагу "золота"]. Розраховував на більш серйозний виступ, але, на жаль, травма не дозволила реалізуватися на максимум. Відчував себе добре, піднімав на максимум, але травма внесла певні корективи".

Що відомо

  • Від України на Олімпіаду-2020 мали виступити три важкоатлети - Каміла Конотоп, Ірина Деха та Дмитро Чумака. Але Чумака відсторонили від змагань перед оголошенням складу олімпійської збірної через справу з допінгом, тому у Токіо поїхали лише дві спортсменки.
Читайте також: Чемпіон Європи з важкої атлетики Чумак не потрапив до складу на Олімпіаду-2020. Що про це відомо
  • Вибороти ліцензію у ваговій категорії до 96 кг намагався українець Євген Янцевич. На Євро-2021 з важкої атлетики він посів сьоме місце.
  • Максимальна квота України на Олімпіаді в Токіо складала чотири спортсмени. Більше українців у Токіо не могли виступити через неодноразові випадки дискваліфікації спортсменів, пов'язані з допінгом.
  • Українські важкоатлети на Олімпіаді-2020 не вибороли нагород: Каміла Конотоп фінішувала п'ятою, а Ірина Деха закінчила виступ без результату.
Читайте також: Українка Каміла Конотоп посіла п'яте місце на першій у кар'єрі Олімпіаді з важкої атлетики
На початок