Німеччина та США домовились щодо завершення "Північного потоку-2" – WSJ

Німеччина та США домовились щодо завершення "Північного потоку-2" – WSJ

Німеччина та США домовились щодо завершення "Північного потоку-2" – WSJ
. Фото: AP

Сполучені штати Америки та Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на власні джерела в урядових колах. За даними журналістів, про угоду буде оголошено вже 21 липня.

"За словами офіційних осіб обох країн, США і Німеччина досягли угоди, що дозволяє завершити будівництво газогону "Північний потік-2", – йдеться у повідомленні.

Як зазначає видання, адміністрація президента США Джозефа Байдена фактично відмовиться від давньої критичної позиції Вашингтона щодо "Північного потоку-2". Ця угода має покласти край багаторічній напруженості між США і Німеччиною.

WSJ заявляє, що відповідно до угоди Німеччина погодиться допомогти Україні у реалізації енергетичних проєктів та у питаннях дипломатії.

Офіційні особи США при двох попередніх президентських адміністраціях виступали проти "Північного потоку-2" через побоювання, що це посилить економічний та політичний вплив Москви у Європі. Критики проєкту стверджували, що трубопровід дозволить Кремлю посилити залежність Європи від свого природного газу, а потім використовувати його для шантажу союзників США.

При цьому 20 липня американські посадовці заявляли, що Байден продовжує виступати проти будівництва трубопроводу і розглядає його як крок Кремля щодо розширення свого впливу, але вважає об'єднану групу союзників найбільш ефективним способом протидії Москві, зазначає видання.

Раніше видання Bloomberg повідомило, що Німеччина готова посилити санкційний тиск на Росію, якщо вона буде використовувати постачання газу для тиску на Україну.

Що відомо

  • Російський газогін "Північний потік-2" планували добудувати наприкінці 2020 року. Разом з іншими російськими транзитними газогонами він дасть змогу перебрати на себе майже весь обсяг газу, який нині проходить Україною і приносить їй суттєві доходи, що сягають близько 3% від усього ВВП держави.
  • 19 травня стало відомо, що США не запроваджують санкції щодо "Північного потоку-2", після чого Верховна рада закликала Конгрес США повністю зупинити його будівництво.
  • 4 червня президент Росії Володимир Путін заявив про завершення прокладання труб першої гілки газопроводу "Північний потік-2". За його словами, "Газпром" вже готовий до початку газопостачання до Європи.
  • Після цього Держдеп Нед Прайс наголошував, що мета США полягає в тому, щоб трубопровід "Північний потік-2" не використовувався як політична зброя. Він також зазначив, що наразі трубопровід приблизно на 90% завершений, тому "фізичному будівництву буде важко перешкодити".
  • 6 червня в уряді Німеччини заявили, що Україна має залишитися транзитером російського газу до країн Європейського союзу навіть після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".
  • 10 червня США пообіцяли вживати заходи щодо причетних до будівництва "Північного потоку-2".
  • Кандидат у канцлери ФРН від Християнсько-демократичного союзу Армін Лашет заявив, що проєкт газопроводу "Північний потік-2" добудують і з цим "довелося погодитися" США. Водночас він зауважив, що Росія не повинна шантажувати проєктом Україну, Польщу та країни Балтії.
  • США продовжать впроваджувати санкції проти російських компаній, які беруть участь у будівництві газопроводу "Північний потік-2".
  • Міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що держсекретар США Ентоні Блінкен дав йому зрозуміти, що Вашингтон очікує від Німеччини "всього можливого", аби президент РФ Володимир Путін не зміг зловживати "Північним потоком-2" для тиску на Україну.
  • 15 липня США та Німеччина планують обговорити питання виплати компенсацій після запуску російського трубопроводу "Північний потік-2".

Читайте також

"Меркель вирішила не робити Північний потік-2 полем битви для внутрішньої політики", — Конрад Шуллер

"Ми розглядаємо це як зброю": міністр енергетики Галущенко про "Північний потік – 2"

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок